Çelik: Turist getirmek dünyanın en kolay işlerden biri

Ordu Valiliği Turizm İşletmecileri ve Ünye Kaymakamlığı'nın birlikte organize ettiği 'Ordu Dünya Turizm Markası Oluyor' bilgilendirme toplantısına katılan Marka Kent Uzmanı Metin Çelik, "Turizmde marka olmak çok zor değil.

Çelik: Turist getirmek dünyanın en kolay işlerden biri
23 Ocak 2014 Perşembe 13:48

Ordu Valiliği Turizm İşletmecileri ve Ünye Kaymakamlığı'nın birlikte organize ettiği 'Ordu Dünya Turizm Markası Oluyor' bilgilendirme toplantısına katılan Marka Kent Uzmanı Metin Çelik, "Turizmde marka olmak çok zor değil. Turist getirmek dünyanın en kolay işlerinden biri.” dedi. Çelik, bunun için turizmde marka değerlerinin ortaya çıkarılması ve tanıtılması gerektiğini söyledi.

'Ordu Dünya Turizm Markası Oluyor' bilgilendirme toplantısı Ünye Sarıkonak’ta yapıldı.
Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, turizmle ilgili ülke genelinde daha dikkat çekici neler olabileceği üzerinde durulması gerektiğini vurguladı. Demir, şunları söyledi: “Ordu’nun bütün ilçelerinde, köylerinde turizmi arzu edilen seviyeye nasıl getiririz veya var olan turizm ile ilgili ülke genelinde daha dikkat çekici neler yapılabilir? Onunla ilgili Ordu Valiliği Turizm Danışmanı Metin Çelik çalışmalar yaptı. Bana daha önce de bununla ilgili brifing vermişti. Bundan yaklaşık on gün önce de beni ziyaret edip sizleri bu konuda detaylı bilgilendirmek, şu ana kadar çalışmış oldukları konularla ilgili görüş ve düşüncelerini paylaşmak istediklerini ifade ettiler. Biz de bu toplantıyı yapmak istedik. Bu çalışmanın Ünyemize, Ünye turizmine ve bölge turizmine hayırlar getirmesini diliyorum.”

Marka Kent Uzmanı Metin Çelik, Ordu'da yapılması gerekenin var olan turizm potansiyelinin harekete geçirmek olduğunu söyledi. Çelik, şunları dile getirdi: "Ünye’nin turizmde çok güzel bir yere geldiğini ve daha da gelebileceğini söylemek istiyorum. Turizmde marka olmak çok zor değil. Turist getirmek dünyanın en kolay işlerinden biri. Her ilçemizi ve özellikle bu bölgemizin ayrı takımları olacak. Biz yaklaşık Ordu’da iki yıldır çalışma yürütüyoruz. Ordu’nun birçok ilçelerini köylerini dolaştık. Marka değerlerini tespit ettik. 63 tane turizm çeşidinden burası nasıl markalaşabileceği ile ilgili çalışma yaptık. Yaklaşık 8- 9 aydır bunu hayata geçirme süreci gerçekleştiriyoruz.”

Programa Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Ünye Şoförler Odası Başkanı Bekir Şimşek, Ünye Belediye başkan aday adayı Hasan Şimşek ve iş adamları katıldı. CİHAN

Çelik: Turist getirmek dünyanın en kolay işlerden biri


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×