Çek alım heyeti, OİB’in konuğu oldu

Rusya’nın önde gelen ulaştırma sektörü üreticilerinden Vagontorg firmasının Çek Cumhuriyeti temsilcileri, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonu ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) organizasyonuyla ikili iş görüşmelerinde.

Çek alım heyeti, OİB’in konuğu oldu
27 Şubat 2014 Perşembe 14:28

Rusya’nın önde gelen ulaştırma sektörü üreticilerinden Vagontorg firmasının Çek Cumhuriyeti temsilcileri, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonu ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) organizasyonuyla ikili iş görüşmelerinde Bursalı üreticilerle bir araya geldi.
OİB’in konuğu olarak, Eskişehir, Bursa ve İstanbul’da temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen heyet, Türkiye otomotiv sektörünün başkenti Bursa’nın önde gelen üretici firmalarıyla buluştu.
OİB Başkanı Orhan Sabuncu ile Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) yetkililerinin de katıldığı ikili iş görüşmeleri, OİB’in tanıtım sunumuyla başlarken, OİB Başkanı Sabuncu, Çek heyetini Bursa’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
Sabuncu, Bursa’nın, Türk sanayisinin lokomotif şehirlerinden bir tanesi olduğuna dikkat çekerken, Bursa’nın, 2014 Ocak ayı itibariyle sadece otomotiv sektöründe 1 Milyar 555 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiş olduğunu hatırlattı.
Orhan Sabuncu, Bursa’nın yalnızca otomotivde değil, sanayinin birçok farklı işkolunda faaliyet gösteren ve uluslararası pazarda söz sahibi olan güçlü firmalarının olduğuna değindi. Yapılan sunumların ardından yapılan ikili iş görüşmelerine ise gerek Bursa’nın gerekse Türkiye’nin önemli otobüs, tramvay, vagon, demiryolu aksamları, konteyner üreticisi firmaların yetkilileri katıldı. İş görüşmelerinde yatırım ve ihracat imkanları değerlendirildi.
OİB tarafından organize edilen ikili iş görüşmelerine, OİB Başkanı Orhan Sabuncu, Türk – Çek İşadamları Derneği Başkanı Süleyman Abay, Türk – Çek İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Tayfun Kırma Türk, Vagontorg Firması Ceo’su Artyom Badalyan, Vagontorg Firma Yöneticisi Samvel Azatian ile Türk işadamları katıldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×