Çeçen işadamına 1 milyon dolarlık suikast!

Ankara'da öldürülen Çeçen içkerya cumhuriyeti fahri konsolosu Medet Önlü soruşturmasına, bir görgü tanığının ifadesi damga vurdu.

Çeçen işadamına 1 milyon dolarlık suikast!
13 Mart 2015 Cuma 09:09

Türkiye'ye gelen Çeçenlere de katkı eden Çeçenistan İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Medet meşhur 22 Mayıs 2013 günü, Ankara Çankaya'daki ofisinde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Cinayetten takribî 16 ay sonra, Sakarya polisi, geçtiğimiz 11 Ekim akşamı, Kağıthane branşında 'Dayı Murat' şekilde isimlendirilen tetikçi Murat Aluç ile ortak 5 kişiyi gözaltına aldı.

Aluç tutuklanarak cezaevine konulurken, kendisini 17 ay kadar Sakarya ve Kocaelinde saklayan tıpkı aileden Ö.Ş.,İ.Ş. ve H.Ş. ile C.Ş. ve M.K., savcılığın tutuklama isteğine karşın mahkemece hür bırakılmıştı. Cinayetin azmettiricisi Rus asıllı Rızvan Ezbulatov (41) vakadan 2 gün sonra Türkiye'den ayrılırken, hadise ile bağlantısı olan M.A.C. ve Ö.P. ise firari konumda bulunuyor.

'OTOMOBİL KAPIYA YANAŞTIRILIYORDU'

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü tahkikat kapsamında Şahit şekilde ifadesi tahsil edilen B.Ş., geçtiğimiz 28 Ocak günü, Şahit şekilde tahsil edilen ifadesinde, hadise ile alakalı bildiklerini anlattı. B.Ş. ifadesinde, İ.Ş.'nin, amcası Ö.Ş.'nin evine Murat Aluç'u getirip-götürdüğünü gördüğünü anlattı. B.Ş.'nin ifadesine göre, her seferinde, Aluç'un başında bir şapka bulunuyordu. Aluç, getirilip- götürülürken, başkası görmesin diye otomobil, evin kapısına yaklaştırıldı.

1 MİLYON DOLAR KARŞILIĞINDA BİZ VURDUK

B.Ş. ifadesinin devamında şunları anlattı: "Ö.Ş., mahallede olan kahvehaneden yüksek sesle 'Çeçen iş adamı Medet Önlü'yü 1 milyon dolar karşılığında biz vurdurduk. Bu mahalleden 5 kişiyi daha vurduracaktık; lakin balon elimizde patladı. mühim değil. Birini teslim ettik. Birisi hala dışarıda yarım kalan işimizi tamamlayacağız. Ceza evine adamlar girer karılar girmez' diyerek bağırıyordu."

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×