CBÜ Hastanesi'nde inmeli hastalar için jimnazyum salonu açıldı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi’nde, inmeli hastalar için jimnazyum salonu açıldı.

CBÜ Hastanesi'nde inmeli hastalar için jimnazyum salonu açıldı
13 Ocak 2014 Pazartesi 16:58

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi’nde, inmeli hastalar için jimnazyum salonu açıldı. Burada daha kaliteli ve etkili bir rehabilitasyon hizmeti verilecek. Açılış töreninde konuşan Başhekim Prof. Dr. Seyhun Kürşat, CBÜ Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı’nda yıllardır sürdürülen rehabilitasyon hizmetlerinin, yeni hastane binasına taşınmasından sonra da yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Sayısı her geçen gün artan hastalara yatarak veya her gün hastaneye gelip gitmek suretiyle ayaktan rehabilitasyon hizmeti verildiğini aktaran Kürşat, merkezde deneyimli öğretim üyelerinin gözetiminde ve fizyoterapistler eşliğinde inme, kafa travması ya da omurilik yaralanmasına bağlı kısmi felçli hastalarla serebral palsili çocuklara azami düzeyde fonksiyon kazandırmayı amaçlayan nörolojik rehabilitasyon yapıldığını bildirdi. Bu grup hastaların yanısıra kas ve iskelet sisteminin ağrılı durumları, ortopedik rahatsızlıklar ve kronik romatizmal hastalıkların rehabilitasyonun da uygulandığını belirten Başhekim Kürşat, “Yenilenen rehabilitasyon salonumuzun açılışıyla artık daha kaliteli ve etkin bir rehabilitasyon hizmeti vermemiz mümkün olacak. Rehabilitasyon uygulamalarında kullandığımız jimnazyum salonumuz, öğretim üyelerimiz Prof. Dr. Canan Tıkız, Prof. Dr. Lale Cerrahoğlu ve Prof. Dr. Zeliha Ünlü’nün istekleri doğrultusunda tarafımızca alınan bobath yatakları, tilt masası, elektroterapi ve egzersiz aletleriyle yeniden düzenlendi. Böylece daha verimli ve konforlu bir çalışma ortamı sağlandı. Bu salonda hastalarımıza yönelik egzersiz programları, denge ve koordinasyon çalışmaları, yürüme eğitimi ve iş-uğraşı tedavileri uygulanacak. Ayrıca yakın bir geçmişte yine başhekimliğimizin yoğun çabalarıyla başlatılan servis hizmetiyle ayaktan rehabilitasyon alan felçli hastalarımız, evinden alınıp tedavi sonrası tekrar evine bırakılmak suretiyle ulaşım kolaylığı da sağlanacak.” dedi.

CBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Var ise şunları söyledi: “Amacımız, Manisa ve çevresine üniversitemize yakışır bir şekilde, en üst düzeyde rehabilitasyon hizmeti sunmak ve bu konuda referans bir klinik olarak bölgemizin yoğun talebini karşılamaktır. Engelli vatandaşlarımızın engellerini en aza indirgemek ve yaşam kalitelerini arttırmak için kolay ulaşılabilir ve kaliteli bir rehabilitasyon hizmeti sunmak, birincil hedefimiz olmaya devam edecek.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×