Çaykur'dan kaçak çayı bitirecek adım

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yerli çay kullanımını artırmak için çalışmalarının olduğunu söyledi. Sütlüoğlu, "Kaçak çayın damak tadında bir çay yaptık. Bu çayın testlerini...

Çaykur'dan kaçak çayı bitirecek adım
09 Haziran 2014 Pazartesi 15:33

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yerli çay kullanımını artırmak için çalışmalarının olduğunu söyledi. Sütlüoğlu, "Kaçak çayın damak tadında bir çay yaptık. Bu çayın testlerini bölgede yapıyoruz. Çayı, Güneydoğu'da yaşayan kardeşlerimizin beğenisine sunuyoruz." dedi.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde daha önce Türk çayı içildiğini ancak zamanla bunun yerini yabancı menşeili çayların aldığını söyledi. Sütlüoğlu, "Bu bölgelerde kaçak çay tüketilmeye başlandı, bölgeleri kaçak çay işgal etti. Bu işgali kaldıracağız. Bu bölgede çalışmaları sıklaştırdık. Yürüttüğümüz proje ile 300 binin üzerinde eve ulaşmayı hedefliyoruz. Hem kaçak çayın zararlarını anlatacağız, hem de çayımızı etkin bir şekilde tanıtacağız" dedi.

Sütlüoğlu, "Kaçak çayın yoğun kullanıldığı bölgede çayımızın içilmesi için çok daha kapsamlı çalışmalarımız var. Gaziantep ve Diyarbakır'ı pilot bölge seçtik. Bu yıl bölgenin tamamında bu çalışmaları yapacağız. Geçen yıl bu iki ilimizde ürünlerimizin kullanımında önemli artışlar gerçekleştirdik. Bu yıl bölgedeki diğer illerde de önemli artışlar hedefliyoruz. Kaçak çayın damak tadında bir çay yaptık. Bu çayın testlerini bölgede yapıyoruz. Çayı, Güneydoğu'da yaşayan kardeşlerimizin beğenisine sunuyoruz. Onlardan alacağımız geri dönüşlerle bu konudaki çalışmalarımıza da yön vereceğiz" diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×