Çay budarken kopan ayak yerine dikildi

Rize' de 54 yaşındaki Erol Duman'ın çay budarken kopan ayağı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op.

Çay budarken kopan ayak yerine dikildi
03 Nisan 2014 Perşembe 13:38

Rize' de 54 yaşındaki Erol Duman'ın çay budarken kopan ayağı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op.Dr.Süleyman Taş ve ekibi tarafından 10 saat süren başarılı bir mikrocerrahi operasyon ile eski yerine nakledildi.

Op.Dr.Süleyman Taş, yaptığı açıklamada, ''17 gün önce çay budaması yaparken ayağı kopan hastamız olaydan 2 saat sonra acil servisimize başvurmuştu. Kopan ayağı uygun şartlarda saklanarak tarafımıza ulaştırılmıştı. Hastamızı acil olarak ameliyata aldık ve 10 saat süren başarılı bir operasyonun ardından hastamız tekrar ayağına kavuştu. Hastamızın ayak bileği önü seviyesinden kopan ayağının kemiklerini yerleştirdikten sonra ayağın 4 ana damarını, 4 ana sinirini ve parmakları oynatan kirişlerini mikrocerrahi teknik ile diktik. Hastamız ameliyatı geçireli 17 gün oldu, yerine naklettiğimiz ayağın kan dolaşımı, hissi ve hareketleri gayet iyi.'' dedi.

AMELİYAT RİZE’DE İLK KEZ YAPILDI

Dr.Taş, Türkiye'de mikrocerrahi merkezi ve bu konudaki uzman sayısının az olduğunu ifade etti ve bu ameliyatı Rize' de ilk kez yaparak bir ilke daha imza attıklarını belirtti.

Kopan ayağı ameliyat ile yerine dikilen Erol Duman ise çay motoru ile budama yaparken aniden boşluğa düştüğü belirterek, ''Zaten iki ayağımda da halk tabiri ile yüksek taban vardı. Bu yüzden askerliği bile kısa dönem yaptım. Çay budaması yaparken, makas ayağımı aldı. Sonrasını hatırlamıyorum. Ayağıma kavuşacağımı düşünmüyordum. Sonra hocamız beni uzun süren bir ameliyata aldı. Şuan ayağımı hissedebiliyorum. Ayağım bu sayede eskisine göre daha düzgün oldu. İnşallah diğerini de ameliyat ile düzelttirip, daha sağlıklı yürüyeceğim. Doktoruma teşekkür ediyorum. Allah devletimizden razı olsun.'' dedi.
CİHAN

Çay budarken kopan ayak yerine dikildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×