Çarşamba Borsası ikinci kez akredite oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde sürdürülen oda ve borsaların akreditasyon çalışmaları devam ediyor.

Çarşamba Borsası ikinci kez akredite oldu
15 Ocak 2014 Çarşamba 19:18

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde sürdürülen oda ve borsaların akreditasyon çalışmaları devam ediyor. Çarşamba Ticaret Borsası da Ankara’da yapılan törende iki yıllık akreditasyon sertifikası aldı. Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, akreditasyon belgesini TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Akreditasyon Kurul Başkanı Halim Mete’nin elinden aldı.

9. Dönem Oda/Borsa Akreditasyonu Sertifika Töreni, TOBB Birlik Merkezi'nde gerçekleştirildi. Akredite olan ve akreditasyon süreci devam eden toplam 221 Oda/Borsanın meclis başkanları, yönetim kurulu başkanları ve üyeleri ile genel sekreter ve akreditasyondan sorumlu personelinin katıldığı törenin açılışında konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, göreve geldikleri günden itibaren 'takip eden' değil, 'yönlendiren', 'yol açan' olmayı amaçladıklarını belirterek, akreditasyon sisteminin hizmet kalitesinin standardizasyonu açısından büyük önem taşıdığına işaret etti.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun elinden akreditasyon belgesi alan 21 oda/borsa ile birlikte 5 yıldızlı hizmet verme noktasına ulaşan oda/borsa sayısı 152'ye ulaştı. Akreditasyon süreci devam eden 69 oda/borsanın da çalışmaları tamamlandığında bu sayı 221'i bulacak. Hisarcıklıoğlu, hedeflerinin 365 oda ve borsanın tamamının akreditasyonlarını tamamlamaları ve 5 yıldızlı oda/borsa konumuna yükselmeleri olduğunu vurguladı.

"AKREDİTEYİ ANLATIN"

Hisarcıklıoğlu, akredite ile hizmetin nasıl 5 yıldızlı olduğunu oda ve borsaların üyelerine anlatmalarını istedi. Hisarcıklıoğlu, akredite olan oda/borsaların, 5 yıldızlı oda/borsa sayılacağını belirtirken, "Bu belge, Londra'da, Paris'te, Berlin'de oda/borsa üyeleri hangi hizmeti alıyorsa, bizim odamızda da üyelerimizin aynı kalitede hizmet alacağının garantisidir. 221 oda/borsamız belgesini aldığında. Oda borsalarımızın yüzde 60'ı akredite olmuş hale gelecek." dedi.

Çarşamba Ticaret Borsası, 8. dönemde aldığı bir yıllık sertifikasını 9. dönemde 2 yıllık olarak yeniden alarak hizmet kalitesini tescillemiş oldu. Birlik merkezinde düzenlenen törene Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Zeren, yönetim kurulu üyeleri Ali Toraman, Yusuf Remzi Erdönmez, Sezai Atsan, meclis kurulu üyesi Yaşar Asma, Borsa Genel Sekreteri Eftal Yetimoğlu, Borsa Akreditasyon Sorumlusu Saliha Sivaslı katıldı.
CİHAN

Çarşamba Borsası ikinci kez akredite oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×