Çaresiz baba yetkililere seslendi!

İstanbul'da günlerdir kaybolan kızını arayan baba, onu Gezi Parkı'nda bir bankın üstünde uyuşturucu komasına girmiş şekilde buldu.

Çaresiz baba yetkililere seslendi!
17 Haziran 2015 Çarşamba 15:20Krize giren kızını sakinleştirme çabalarında bulunan baba olay yerine ambulans çağırdı. Kızının sık sık evden kaçtığını söyleyen babai yetkililerden yardım ve yönlendirme talebinde bulundu.

10 Gün Önce Çıktı Bir Daha da Geri Dönmedi
On gün önce evden çıkan 16 yaşındaki kızı B.B'yi semt semt arayan N. B, onun taksim, gezi parkı çevresinde görüldüğü bilgisine ulaştı. Sabah soluğu Gezi Parkı'nda alan giden baba, kızını bir bankın üzerinde yatarken buldu.

Kızını Bulma Sevincini Yaşayamadı

Kızına kavuşmanın sevinciyle onu uyandırmaya çalışan baba bunda başarılı olamadı. Kızının uyuşturucunun etkisinde olduğu anlayan baba, sevincini yaşayamadan onu kurtarmanın, yardım bulmanın telaşını yaşadı. Durumu Polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, B.B'ye müdahale ederken, baba olan biteni kaygılı ve çaresiz gözlerle izledi. B.B. sağlık ekiplerince Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Yardım İstedi
Kızını taşıyan ambulansın gözden kaybolmasından sonra konuşan baba, çaresizliğini anlatıp yardım ve yönlendirme istedi.

“Kızım rahatsız... Sürekli evden kaçıyor, biz bunla baş edemiyoruz. Nerelere başvurduysak bir çaresini bulamadık. Yetkililerden yardım istiyorum buna bir çare bulsunlar. En son on gündür kayıptı. Buralarda, parklarda yatıyor işte. Ben kendim arayıp buldum. Ama bu nasıl olacak böyle ben baş edemiyorum. Devletin yardım etmesi lazım. Tabi buralara düşünce uyuşturucu da kullanır her türlü yollara düşer. Evdeyken kullanmıyor. Evde ilaçları var onları kullanıyor." dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×