Çanakkale’de Soma için yürüdüler

Çanakkale’de, bir araya gelen çok sayıda kişi Soma’daki maden ocağında hayatını kaybedenler için yürüyüş düzenledi, hükümete tepki gösterdi. Yürüyüş, öğle saatlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden yola çıkan bir...

Çanakkale’de Soma için yürüdüler
14 Mayıs 2014 Çarşamba 21:18

Çanakkale’de, bir araya gelen çok sayıda kişi Soma’daki maden ocağında hayatını kaybedenler için yürüyüş düzenledi, hükümete tepki gösterdi.

Yürüyüş, öğle saatlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden yola çıkan bir grup öğrencinin iskelede toplanması ile başladı. Çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve ilçelerden gelen öğrencilerin katılımı ile sayıları gittikçe artan grup, daha sonra yürüyüşe geçti. Önde, üzerinde madenci beresinin bulunduğu ve madencilerin resimlerinin yer aldığı siyah tabutu taşıyanlar, arkasında ellerinde pankartlarla eylemciler kordondan yürümeye devam etti. İnönü Caddesi'nden sonra AK Parti İl Başkanlığı’nın bulunduğu bina önünde gelen eylemcileri çok sayıda polis karşıladı. Polis ekipleri binanın girişini kapatırken, eylemciler burada hükümet aleyhine sloganlar attı. Bir süre burada durarak slogan atmaya devam eden grup, daha sonra sessizce dağıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×