Çanakkale'de Iraklı bir mülteci linç edilmek istendi

Çanakkale'de yaşayan Iraklı mülteci 40 yaşındaki Abbas Fazıl Al Zavi, komşusunu dövdüğü iddiasıyla çevredeki esnaflar tarafından linç edilmek istendi.

Çanakkale'de Iraklı bir mülteci linç edilmek istendi
16 Ocak 2014 Perşembe 14:48

Çanakkale'de yaşayan Iraklı mülteci 40 yaşındaki Abbas Fazıl Al Zavi, komşusunu dövdüğü iddiasıyla çevredeki esnaflar tarafından linç edilmek istendi. Polis, mülteciyi son anda otomobile bindirip kaçırdı.

Yaklaşık 1,5 yıl önce Türkiye'ye sığınan, Kemalpaşa Mahallesi Yalı Caddesi'ndeki bir apartmanda kiraladığı evde yaşamaya başlayan Al Zavi, bugün alt katında oturan Nezahat Asarkaya ve oğlu Semih Asarkaya ile kavga etti. Olay yerine giden polis ekipleri, anne ve çocuğu ile Al Zavi'yi, ifadeleri alınmak üzere ekip otosuna bindirdi. Bu sırada toplanan esnaflar, kendilerine de bir süredir zarar verdiğini ileri sürdükleri Abbas Fazdıl Al Zavi’ye sözlü olarak tepki gösterdi. Al Zavi’nin karşılık vermesi üzerine ortam iyice gerildi. Bir grup esnaf mültecinin üzerine yürümeye başlayınca devreye polis girdi. Esnaflar zor durdurulurken polis ekipleri, mülteciyi otomobile bindirip olay yerinden kaçırdı. Daha sonra biraraya gelen esnaflar, Abbas Fazıl Al Zavi'nin bir süredir kendilerini rahatsız ettiğini ve çevreye zarar verdiğini iddia ederek, savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×