Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi stadyum yapacak

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), bünyesinde 40 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapacak. Önümüzdeki yıl başlanması beklenen stadyumda, futbol sahasına ek olarak atletizm pistleri ve diğer spor imkanları da yer alacak.Konuyla ilgili...

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi stadyum yapacak
01 Temmuz 2014 Salı 11:48

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), bünyesinde 40 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapacak. Önümüzdeki yıl başlanması beklenen stadyumda, futbol sahasına ek olarak atletizm pistleri ve diğer spor imkanları da yer alacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar, bu sayede Çanakkale’de sporun da atılım yapacağını söyledi. Aras, "Pek çok müsabaka ilimize altyapı eksikliği nedeniyle gelemiyor. Ayrıca bizler de ÇOMÜ’de spor potansiyelini, stadyum eksikliği nedeniyle tam olarak ortaya çıkaramıyorduk. ÇOMÜ Stadyumu, tüm bu eksikleri kapatmada önemli katkılar sağlayacaktır." dedi.

Çanakkale’nin en büyük spor komplekslerinden biri olacak olan ÇOMÜ Stadyumu, proje sonunda ulaşacağı 40 bin seyirci kapasitesiyle şehrin ihtiyacını uzun yıllar karşılayacak. Stadyumda spor alanlarına ek olarak soyunma odaları, idare ofisleri, BESYO uygulama birimleri, sosyal alanlar ve diğer birimler yer alacak. En az 2 bin arabalık bir otoparkı da olacak.

Öte yandan ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesi'ndeki futbol sahası da yenileniyor. Sahanın etrafına tribünler gelecek, ayrıca çevresinde altı kulvarlık atletizm pisti oluşturulacak. 2014 yılında başlayacak çalışmaların, en geç 2015’te tamamlanması bekleniyor. Böylece daha önce seyirciler için izleme platformu bulunmayan saha, seyircili müsabakalara hizmet verebilecek. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×