Caferbey Mahallesi'ne yeni yol

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Caferbey Mahallesi'ne yapılan çalışmalar neticesinde yeni binaların yükseldiğini belirterek gelişen ve büyüyen bu mahallede imar planında yer alan yolların açılmaya başlanıldığını söyledi....

Caferbey Mahallesi'ne yeni yol
26 Mayıs 2014 Pazartesi 19:18

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Caferbey Mahallesi'ne yapılan çalışmalar neticesinde yeni binaların yükseldiğini belirterek gelişen ve büyüyen bu mahallede imar planında yer alan yolların açılmaya başlanıldığını söyledi.

Başkan Büyükkılıç, Nazımbey Caddesi ile Necip Fazıl Caddelerini birbirine bağlayacak olan 1300 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki caddenin açılması ile Caferbey semtinin daha da hızla gelişeceğini ifade etti. Büyükkılıç, "Melikgazi Belediyesi olarak şehircilik ilkeleri gereği imar planında yer alan yolların açılmasına büyük önem veriyoruz. Çünkü yolların açılması ile hızlı bir imarlaşma ve ticaret hacmi genişliyor. Dolayısı ile bir semtte açılan yol aslında o şehre yeni bir ekonomik damar eklenmiş oluyor. Şehir içinde alternatif yol olarak açılacak olan 1300 metre uzunluğundaki bu yol ile güvenli ve seri ulaşım sağlanacaktır. Melikgazi belediyesi olarak biz yolları sadece açmakla kalmıyoruz. Bu bölgenin alt yapısında bütünlük de sağlıyoruz. Dolayısı ile bu yol çalışması ile TEK, KASKİ, Kayserigaz, Telekom ve Mobese gibi tüm kamu yatırımları ile birlikte çalışıyoruz. Geriye sadece modern meskenlerin ve iş merkezlerin yapılması kalıyor." dedi.

Alt yapıda bütünlük sağlanarak kaldırım ve orta refuj çalışması ile birlikte çalışmanın yerine getirildiğini kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, bu çalışmanın yeni alınan iş araçları ve makineleri yapıldığını ve yolun bu yıl hizmete açılacağını sözlerine ekledi.

Caferbey Mahallesi Muhtarı İbrahim Bozdağlı ise Caferbey Mahallesinin son 10 yıldır çok değiştiğini ve şehrin merkezinde bundan böyle Melikgazi Belediye çalışmaları ile modern bir semt olarak Kayseri’ye yakışır bir mahalle olacağını söyledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×