Buz kütleleri tehlike saçıyor

Çatılarda oluşan buz sarkıtları, Erzurumluları tehdit etmeye devam ediyor. Mumcu Caddesi'nde park halindeki bir otomobilin üzerine buz kütlesi düştü.

Buz kütleleri tehlike saçıyor
20 Ocak 2014 Pazartesi 12:53

Çatılarda oluşan buz sarkıtları, Erzurumluları tehdit etmeye devam ediyor. Mumcu Caddesi'nde park halindeki bir otomobilin üzerine buz kütlesi düştü. Otomobilde kimsenin olmaması herhangi yaralanma ya da can kaybını önlerken, araçta büyük çapta maddi hasar oluştu. Aracını yol kenarına park ettiğini belirten araç sahibi Nazım Bayrak, otomobilinin hasar görmesi nedeniyle üzüntü duyduğunu, çatılarda oluşan buz sarkıtları için tedbir alınması gerektiğini söyledi.

Bayrak, “Kış mevsimiyle birlikte çatılarda uzun sarkıtlar meydana geliyor. Çatılarda oluşan buz sarkıtları her geçen gün tehlike saçmaya devam ediyor. Vatandaşlar olarak biz kendimiz buzları kırıyoruz. Biz kırmasak kimse buzları kırmıyor. Belediye yetkilileri bu soruna çözüm bulsunlar. Çatlarda oluşan buzları kırmasını istiyoruz. Yetkililer bu konularda daha duyarlı olmaları gerekiyor. Buz kütleleri tehlike saçıyor ve insan sağlını tehdit ediyor. Evi ve iş yeri çatılı olan kişilerin, daha hassas davranmalarını temenni ediyorum. Hiç olmazsa yetkili kurumlar çatılardaki buzları kırabilirler temizletebilirler. Çünkü insan hayatı değerlidir. Yetkilileri görev yapmaya davet ediyoruz.” dedi CİHAN

Buz kütleleri tehlike saçıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×