"Büyük bir iftiradır"

Hakkında çıkan kaset iddialarıyla gündemden düşmeyen TBMM Başkanvekili Meral Akşener’e destek amaçlı Beylerbeyi’ndeki evine kadar yürüyüş yapan MHP’li grup, Akşener’e kırbaç hediye etti.

16 Mayıs 2015 Cumartesi 08:54


Üsküdar’da bir araya gelen yaklaşık 100 kişilik MHP’li grup, Meral Akşener’e destek amaçlı Beylerbeyi’ndeki evine yürüyüş düzenledi. Evinden dışarı çıkan Akşener’e bir de ’’kırbaç’’ hediye edildi. Kırbacı alıp havaya kaldıran Akşener, "Cari hukuk işlemediği takdirde, şeri hukuk devreye girecektir. Onun şartları da biliyorsunuz, ayet açık. 80 değnektir. Başkan bana 80 değneğin birincisini bir örnek olarak getirmiş, teşekkür ederim" ifadesinde bulundu.

"Genç Kadınlar İçin Yaptım"

Meral Akşener, "Bir kadın için çok zorlu, affedilmesi mümkün olmayan, kaldırılması mümkün olmayan, ortalama bir Türk ailesi için, Müslüman bir Türk ailesi için kaldırılması mümkün olmayan bir 5 gün geçirdik. Sizlerin sayesinde bir mücadele verdim. Hep şunu söyledim; o mücadeleyi o genç kadınlar için yaptım. Ucunda şahsımın ölümü dahi olsa sonuna kadar gideceğimi söyledim. Sebebi de şu; milletvekili adaylarımız var burada. Onların kızları var, onları eşleri var, onların kız kardeşleri var. Andolsun, şart olsun ki bundan sonra herhangi bir Müslüman Türk kadını veya inancı ne olursa olsun, bir kadın hakkında ağzını çarpıtarak, tükürükler, salyalar akıtarak, kikirdeyerek bir kadın hakkında bir iğrenç cümle sarf etmeye kalkan böyle müptezel, iğrenç, alçak, haysiyetsiz şerefsiz insanlar andolsun, şart olsun ki beş kere düşünecek. Mücadelemiz bu mücadeledir. Kadınımızın mücadelesidir" dedi

"Büyük Bir İftiradır"

Büyük bir kumpasın olduğunun altını çizen Akşener, "Bu büyük bir kumpastır, büyük bir iftiradır. Sizin için, bu genç kızlar için neye mal olursa olsun bu mücadele sürecektir. Bu öncelikle cari hukukumuz üzerinden sürüyor, bu davayı ciddiyetle takip edeceğim. Çok sert kanunlar çıkarttık bu basın yoluyla iftiraya yönelik bu iftiralara göre hukuk işleyecek. Hukuk işlemediyse takdirde aramızda şeri hukuk devreye girecektir. Onun şartları da biliyorsunuz ayet açık 80 değnek. Elbette ki cari hukuk önceliklidir, onu takip edeceğiz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×