BUSİAD: 'Adalet mülkün temelidir' ilkesinden hiçbir zaman ayrılmamalı

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (BUSİAD) Başkanı Günal Baylan, 'Adalet mülkün temelidir' ilkesinden hiçbir zaman ayrılmamak gerektiğini belirterek, Türkiye ekonomisinin geleceği ve doğrudan yabancı yatırımlar açısından da hukuk devleti olman.

BUSİAD: 'Adalet mülkün temelidir' ilkesinden hiçbir zaman ayrılmamalı
14 Şubat 2014 Cuma 18:28

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (BUSİAD) Başkanı Günal Baylan, 'Adalet mülkün temelidir' ilkesinden hiçbir zaman ayrılmamak gerektiğini belirterek, Türkiye ekonomisinin geleceği ve doğrudan yabancı yatırımlar açısından da hukuk devleti olmanın önemine dikkat çekti.

BUSİAD’ın yeni Yönetim Kurulu, üst düzey yargı mensuplarına ziyaretler gerçekleştirdi. BUSİAD Başkanı Günal Baylan ile birlikte Başkan Yardımcıları Tuncer Hatunoğlu ve Halit Cem Çakır, Sayman Ali İhsan Türkmen, üyeler Neşe Yıldırım, Erdal Elbay ve Genel Koordinatör Basri Tüfekçioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Erkan Pınar, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Turan Arslan ve Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz’ü ziyaret ederek önümüzdeki dönem ortaklık yapılabilecek proje ve faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Türkiye’de her dönem ve her koşulda hukukun üstünlüğüne sonuna kadar inandıklarını, güçlü Türkiye’nin ancak bu şekilde tesis edilebileceğini belirten BUSİAD Başkanı Günal Baylan, 'Adalet mülkün temelidir' ilkesinden hiçbir zaman ayrılmamak gerektiğinin altını çizdi. Baylan, Türkiye ekonomisinin geleceği ve doğrudan yabancı yatırımlar açısından da hukuk devleti olmanın önemine dikkat çekti.

Yargı mensupları da ziyaretlerde BUSİAD üyelerinin Bursa ekonomisine yaptığı büyük katkıdan övgüyle söz ederken, yeni Yönetim Kurulu’na görevinde başarılar diledi. CİHAN

BUSİAD: 'Adalet mülkün temelidir' ilkesinden hiçbir zaman ayrılmamalı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×