Bursa’nın şampiyon öğrencileri ödüllendirildi

Bursa’da 2012 - 2013 eğitim- öğretim yılında Türkiye ve dünyada derece alan 121 öğrenci ödüllendirildi.

Bursa’nın şampiyon öğrencileri ödüllendirildi
16 Ocak 2014 Perşembe 19:18

Bursa’da 2012 - 2013 eğitim- öğretim yılında Türkiye ve dünyada derece alan 121 öğrenci ödüllendirildi.
Okullar arası Türkiye şampiyonasında 14 branşta mücadele eden 121 öğrenci, altın madalya alarak Türkiye şampiyonu oldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine ve uyum içinde yürütülen çalışmalar çerçevesinde Bursa Okul Sporları'nda büyük başarıya imza atıldı.

    Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu'nda düzenlenen ödül törenine Vali Münir Karaloğlu ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ve protokol, okul müdürleri ve şampiyon öğrenciler katıldı. Ödül töreninde konuşan Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, spora yapılan en yatırımın en hayırlı yatırımlardan biri olduğunun altını çizdi. Şahin, “Onun için bir spor organizasyonuna çocuklarımızın katılması, müsabakalara girmesi, sporla buluşması, bir spor tesisinin açılması ülkemizde bir hapishanenin kapanması, bir batakhanenin kurutulması ve hastanelerin hasta sayısının azaltılması anlamına geldiği düşüncesi ile, bu bilinçle çalışmalarımızı büyük bir sorumluluk ve büyük bir vebal içinde yürütmeye çalışıyoruz.” dedi.

    Vali Münir Karaloğlu da, sporun önemine vurgu yaparken, “Bursa’mız okul sporlarında 48 bin lisanslı sporcuyla şu anda Türkiye’de bir numara. Bunu ortaya koyan, bunu gerçekleştiren başta okul yöneticilerimize, beden eğitimi öğretmenlerimize, çocuklarımıza emek veren bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor onları kutluyorum.” şeklinde konuştu.

    LİSANSLI SPORCU SAYISINDA BURSA BİRİNCİ

    Bursa’da okul sporlarında 2010 ve 2011’de toplam 21 branşta 385 okuldan 20 bin 658 lisanslı sporcu yarışırken, 2011 ve 2012 sezonunda ise 406 okuldan 28 bin 658 öğrenci lisanslı olarak müsabakalara katıldı.

    2012 ve 2013 sezonunda ise 22 branşta 692 okuldan 48 bin 42 lisanslı sporcu sayısını yakalayan Bursa, çoklu branş katılım sayısında İstanbul’u da geride bırakarak Türkiye birincisi oldu.

    Bursa ayrıca okul sporlarında elde ettiği tarihi başarının yası sıra, Yıldırım Faik Çelik Kız Meslek Lisesi’nin Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonasında takım halinde kazandığı dünya 2.’liği ve ferdi olarak kazanılan 3 dünya şampiyonluğuyla da büyük bir başarıya imza attı. Yine okullar arası Türkiye Şampiyonasında 14 branşta mücadele eden toplam 121 öğrenci, altın madalya alarak Türkiye şampiyonu oldu.

    Bunların yanı sıra 2012-2013 eğitim öğretim yılında okul sporlarında düzenlenen 4 bin 809 müsabaka sayısı ile bu güne kadar en fazla müsabaka yapılan eğitim öğretim yılı oldu. Ödül töreninde Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonasında takım halinde kazandığı dünya 2.’liği ile Yıldırım Faik Çelik Kız Meslek Lisesi öğrencilerine altın ve eşofman verildi. Ayrıca diğer şampiyonlara ise eşofman ve plaket takdim edildi. CİHAN

Bursa’nın şampiyon öğrencileri ödüllendirildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×