Bursagaz, öğrencileri enerji verimliliği konusunda bilinçlendiriyor

Bursagaz, genç ve çocukları enerji verimliliği ve güvenli doğalgaz konusunda bilinçlendirmeye devam ediyor.

Bursagaz, öğrencileri enerji verimliliği konusunda bilinçlendiriyor
20 Ocak 2014 Pazartesi 14:18

Bursagaz, genç ve çocukları enerji verimliliği ve güvenli doğalgaz konusunda bilinçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen sunumlarla bu yıl bin 600’ün üzerinde öğrenciye ulaşıldı.

    Müşteri odaklı yaklaşımlarıyla Türkiye Enerji sektörüne katma değer sağlayan EWE AG’nin en büyük Türkiye yatırımı olan Bursagaz, enerjiyi verimli kullanma ve güvenli doğalgaz kullanımı konusunda bireyleri küçük yaşta bilinçlendirmek amacıyla çeşitli programlar düzenliyor.

    Bursagaz Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü Pazarlama Birimi Enerji Verimliliği Haftası’na özel olarak düzenlenen etkinlikte her gün bir okulu ziyaret ederek toplamda 5 okulda 1652 öğrenci bilgilendirildi.

    Hazırlanan eğitim sunumlarında, öğrencilere ‘enerji verimliliği nedir, ısınmada, pişirmede ve sıcak su kullanırken yakıt tüketimini nasıl azaltırız, doğalgaz kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar ve evimizde gaz kokusu hissettiğimizde neler yapmamız gerekir’ konularında bilgiler verildi.

    Doğaya ve çevreye duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyen Bursagaz Pazarlama Satış Birim Yöneticisi Nihal Bütün, enerji verimliliğinin önemini vurguladı. Tüketilen enerjinin üretim, kalite ve ekonomiye zarar vermeden en aza indirilmesinin öneminin altını çizen Bütün, bu konuda bilinçlendirmenin gençlerden başlaması gerektiğini belirtti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×