Bursa’dan çıkan modacı, New York Moda Haftası’nda defileye hazırlanıyor

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından 2012 yılında düzenlenen Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda inovatif tasarımın dalında birinciliği kazanan Ozanhan Kayaoğlu, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle ABD’de gördüğü iki yıllık eğitimin ardı.

Bursa’dan çıkan modacı, New York Moda Haftası’nda defileye hazırlanıyor
24 Ocak 2014 Cuma 14:33

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından 2012 yılında düzenlenen Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda inovatif tasarımın dalında birinciliği kazanan Ozanhan Kayaoğlu, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle ABD’de gördüğü iki yıllık eğitimin ardından New York Moda Haftası’nda defile yapmaya hazırlanıyor.

    UTİB tarafından düzenlenen Türkiye Ev Tekstili Tasarım yarışması, genç tasarımcıların geleceğini şekillendiriyor. 2012 yılındaki yarışmada projesi en inovatif proje seçilen Ozanhan Kayaoğlu, Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle ABD’de iki yıl eğitim hakkı kazanmıştı.

    San Francisco’da Academy of Art University’de 2 yıl eğitim gören Kayaoğlu, Master final koleksiyonu ile New York Fashion Week’te defile yapmaya hazırlanıyor. Yarışmaya geliştirdiği tarak ile aynı kumaşı farklı bir şekilde şekillendirerek en inovatif proje ödülünü kazanmasını 2 yıllık çalışmanın bir ürünü olarak değerlendiren Kayaoğlu, UTİB’in düzenlediği yarışmanın geleceğinin şekillenmesinde büyük rol oynadığını belirterek “Sakın yapamam diye düşünmeyin. Başarı tam da pes ettiğiniz zamanda geliyor” diyerek öğrencileri yarışmaya davet etti.

    Daha önce tekstil tasarımı eğitimi alan ve şu anda burada moda tasarımı okuyan Ozanhan Kayaoğlu, “Tekstil tasarımındaki bilgi birikimimi modaya aktarmak için kendimi geliştiriyorum. Okulumun dünyadaki en önemli moda evleriyle iletişimde olması, öğrencilerinin de okuldan sonra buralarda staj ya da çalışma konusunda önemli fırsatlar bulmasına olanak sağlıyor. Master final koleksiyonum yeterli görülürse New York Fashion Week’te defilesi yapılacak.” dedi.

    UTIB’in gelecek nesilleri çok daha iyi yerlere getirebilmek için büyük katkı sağladığını vurgulayan Kayaoğlu, şunları söyledi: “Akademi ve iş dünyasının bir araya gelmesi biz gençlere çok değerli fırsatlar sunuyor. Bana ve diğer arkadaşlarıma verilen bu destek dünyada hiçbir öğrenciye verilmiyor.” CİHAN

Bursa’dan çıkan modacı, New York Moda Haftası’nda defileye hazırlanıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×