Bursa'da tarihi çınara daha kolay gidilecek

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin batısından Uludağ’a ulaşım için alternatif bir güzergah olarak yaptırılan Dobruca Caddesi-İnkaya bağlantı yolu, törenle ulaşıma açıldı.Şehrin batısından Uludağ’a kara yolu ulaşımında...

Bursa'da tarihi çınara daha kolay gidilecek
03 Temmuz 2014 Perşembe 18:43

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin batısından Uludağ’a ulaşım için alternatif bir güzergah olarak yaptırılan Dobruca Caddesi-İnkaya bağlantı yolu, törenle ulaşıma açıldı.

Şehrin batısından Uludağ’a kara yolu ulaşımında yıllardır kullanılan yolun tek alternatifi olan Dobruca-İnkaya bağlantı yolunun açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Vali Münir Karaloğlu, Devlet eski bakanlarından iş adamı Cavit Çağlar, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile çok sayıda davetli katıldı.

Göreve geldikleri ilk günden itibaren ‘yol medeniyettir’ ilkesi ile hareket ettiklerini belirten Başkan Altepe, bu doğrultuda hayata geçirdiklerini raylı sistem, kara, hava ve deniz ulaşımı yatırımlarının diğer şehirler tarafından örnek alındığını söyledi. Vali Münir Karaloğlu da 2014’ün Uludağ için yatırım yılı olduğunu vurguladı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise Uludağ ile ilgili 1/5000 ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar planlarını hazırladıklarını, yine Sarıalan’daki kır gazinolarını restore ederek, yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunduklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından, yolun açılış kurdelesi Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eski bakanlardan iş adamı Cavit Çağlar, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve protokol üyeleri tarafından kesildi. Daha sonra makam aracının direksiyonuna geçen Başkan Altepe, Vali Karaloğlu ile işadamı Cavit Çağlar’ı yeni yolda gezdirdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×