Bursa Orhangazi Üniversitesi ile ENERVİS arasında enerji işbirliği

Bursagaz’ı da bünyesinde bulunduran EWE Turkey Holding’in grup şirketlerinden biri olan ve enerji verimliliği alanında faaliyet gösteren ENERVİS, Bursa Orhangazi Üniversitesi ile eğitim işbirliği yaptı.

Bursa Orhangazi Üniversitesi ile ENERVİS arasında enerji işbirliği
21 Ocak 2014 Salı 12:18

Bursagaz’ı da bünyesinde bulunduran EWE Turkey Holding’in grup şirketlerinden biri olan ve enerji verimliliği alanında faaliyet gösteren ENERVİS, Bursa Orhangazi Üniversitesi ile eğitim işbirliği yaptı. Bursagaz’ın kardeş şirketi olan ENERVİS, enerji verimliliği alanında sahip olduğu bilgi birikimini, Bursa Orhangazi Üniversitesi deneyimi ile birleştirdi.

    Enerji ve doğalgaz alanlarında teorik ve uygulamalı eğitim, belgelendirme, sertifikasyon, denetim ve araştırma-geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarında birlikte çalışacak olan ENERVİS ve Bursa Orhangazi Üniversitesi, Türkiye’de enerji sektörüne önemli katkı sağlayacak. İşbirliği protokolü, Bursa Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri ve ENERVİS Genel Müdürü Osman Kipoğlu arasında imzalandı.

    ALMANYA’DAKİ ÇALIŞMALAR YERİNDE İNCELENECEK

    İşbirliğinin Türkiye enerji sektörüne çok önemli katkı sağlayacağını belirten ENERVİS Genel Müdürü Osman Kipoğlu, Bursa Orhangazi Üniversitesi’nin sahip olduğu bilgi ve deneyim ile ENERVİS’in EWE AG’den getirdiği doğalgaz, elektrik, su, yenilenebilir enerji, telekomünikasyon, bilişim sektörlerindeki 80 yıllık tecrübesinin bir araya geleceğini söyledi.

    Osman Kipoğlu, Almanya’daki özellikle enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji konularındaki AR-GE çalışmalarının yerinde incelenebileceği sözlerine ekledi.

    Bursa Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri de imzalanan işbirliği protokolünün önemine dikkat çekerek, enerji verimliliği konusunda önemli işler yapılabileceğini söyledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×