Bursa'da 'demokrasi nöbeti' sürüyor

Bursa'daki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda "demokrasi nöbeti"ni sürdüren vatandaşlar, darbe girişimine tepki göstererek şehitler için dua etti.

Bursa'da 'demokrasi nöbeti' sürüyor
05 Ağustos 2016 Cuma 03:32

Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı vatandaşların "demokrasi nöbeti" sürüyor.

Şehreküstü semtindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Türk bayraklarıyla toplanan çok sayıda kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attı. Bazı vatandaşlar da Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla konvoy oluşturdu.

Meydan ve çevresindeki yeşil alanlarda nöbete devam eden katılımcılar, Kur'an-ı Kerim tilavetini dinleyerek darbe girişiminde şehit olanlar için dua etti, ardından Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının konserini izledi.

Daha sonra, meydanda kurulan platformdan nöbet tutan vatandaşlara seslenen Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, 15 Temmuz gecesi darbecilerin bu ülkeye tuzak kurduğunu ve Allah'ın da bu tuzakları onların başlarına geçirdiğini söyledi.

Türk milletinin 15 Temmuz gecesi tarih yazdığını belirten Dilipak, şöyle konuştu:

"Siz, tarihin yaşayan tanıklarısınız. Sadece İslam ümmetinin değil, yeryüzündeki bütün mazlumların kurtuluş vesilesi oldunuz. O hainler bir çeteden ibaret değildi. Onlar daha büyük bir plan yapmışlardı. Hedeflerinde sadece paralel devlet yoktu. Müslümanları ele geçirmek istiyorlardı ve yeryüzünün mazlumlarını kendi sömürgeleri yapmak istiyorlardı. Oyunlarını bozdunuz. 1950'lerde faşizm, 1990'larda komünizm çöktü. Sizin bu zaferiniz kapitalizmin çöküşünün başlangıcı olacaktır. Tarihte yeni bir sayfa açılacak. Adaletten, barıştan ve hürriyetten yana yeni bir dünya kuracağız. Dünya beşten büyüktür diyeceğiz. Bütün insanlığın hayrına olmayan bir çözüm önerisi bizim önerimiz olmayacaktır. Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Biz herkes için adalet ve barış istiyoruz."

"Bugün birlik günü"

Vatandaşlardan Mustafa Vatansever de, demokrasi nöbetine tüm partilerden her kesimin katıldığını ifade etti.

Darbe girişimiyle Türkiye'nin ve milletin bütünlüğüne kastedildiğine dikkati çeken Vatansever, "Milletimizin inancı, Cumhurbaşkanımızın ve siyasi iradenin desteğiyle birliğimiz ve beraberliğimiz devam ediyor. Türkiye, büyük bir badireyi bertaraf etti." dedi.

Vatansever, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 7 Ağustos Pazar günü İstanbul Yenikapı'daki büyük mitinge siyasi parti liderlerini de davet ettiğini hatırlattı.

Demokrasi nöbetinin partiler üstü bir durum olduğunu anlatan Vatansever, "O parti, bu parti ayrımı yapılmamalı. Bugün birlik günü. Kesinlikle vatan ve millet bilinci altında toplanmalıyız. İnşallah diğer partiler de bu davete icabet ederler. Biz de bunu bekliyoruz." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×