Burç Eğitim Kurumları'ndan ödüllü matematik yarışması

Adana Özel Burç Eğitim Kurumları, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı devlet ve özel, tüm ilkokullarda öğrenim gören 4.

Burç Eğitim Kurumları'ndan ödüllü matematik yarışması
18 Ocak 2014 Cumartesi 13:43

Adana Özel Burç Eğitim Kurumları, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı devlet ve özel, tüm ilkokullarda öğrenim gören 4. sınıf öğrencilerine yönelik il genelinde ödüllü matematik yarışması düzenleyecek.

Yarışma ile ilkokul 4. sınıf öğrencilerinde matematik bilincini geliştirmeyi, matematiği sevdirmeyi ve çocuklarda matematiksel düşünme yeteneğini arttırmayı hedeflediklerini belirten Özel Burç Okulları Genel Müdürü Sultan Sözeri, “Bu sayede TUBİTAK Ortaokul Matematik Olimpiyatı”na olan ilgiyi ve katılımı arttıracağız. 2013-2014’te Bilim Olimpiyatlarında son 2 aşamaya kalan 5 öğrencimizden Mahmut Ayan, Matematik dalında Türkiye 3.sü olarak bronz madalya almış ve Adana’mızın gururu olmuştur. Bunu birçok öğrencimizin yaşaması gereken bir duygu olarak görüyorum. Ayrıca ortaokullarımızın olimpiyat çalışmalarını bireysel ve kurumsal olarak teşvik ederek, uzun vadede öğrencilerimizin ve ilimizin başarısının artmasına katkıda bulunacağız. Öğrencileri ödüllendirip daha başarılı olmaları için teşvik etmek amacı ile bu yarışmayı düzenliyoruz.” şeklinde ifade etti.

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN 19 ŞUBAT
4. sınıfların 22 Şubat tarihinden önceki müfredatı ve geçmiş senelerin müfredatını kapsayacak şekilde hazırlanacak yarışma 3 aşamadan oluşacağını belirten Sultan Sözeri, “Birinci aşama 22 Şubat Cumartesi, ikinci aşama 23 Şubat Pazar günü saat 10.00’da, üçüncü aşama ise 27 Şubat ile 2 Mart tarihleri arası yapılacaktır. 4X4 matematik yarışmamıza katılmak isteyenler, www.burc.k12.tr adresinden online olarak veya şahsen okullarımıza gelerek başvurularını yapabilecekler. Başvurular için son gün 19 Şubat Çarşamba mesai bitimidir.” dedi.

Sözeri, bilgisine güvenen tüm öğrencileri bu yarışmaya beklediklerini açıkladı. Yarışmada altın, gümüş ve bronz madalyaların yanı sıra altın madalya kazanan öğrencilere iPad2, gümüş madalyaya notebook bilgisayar, bronz madalyaya ise tablet bilgisayar verileceğini belirtti. Sözeri, ilk 200'e girecek diğer öğrencilere de tablet çantası verileceğini sözlerine ekledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×