Bülent Tanık: Belediyemizin mali durumu Çankaya mucizesidir

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, belediyenin 2009-2014 yılları arasındaki mali duruma ilişkin bilgi vererek, "Belediyemizin gelirleri dönem içinde yüzde 142 arttırılırken giderleri yüzde 84 oranında gerçekleşmiştir.

Bülent Tanık: Belediyemizin mali durumu Çankaya mucizesidir
17 Ocak 2014 Cuma 15:33

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, belediyenin 2009-2014 yılları arasındaki mali duruma ilişkin bilgi vererek, "Belediyemizin gelirleri dönem içinde yüzde 142 arttırılırken giderleri yüzde 84 oranında gerçekleşmiştir. Bu bir Çankaya mucizesidir." dedi.

Başkan Bülent Tanık, belediyenin 2009-2014 yılları arasındaki mali durum ve kaynaklarına ilişkin rakamsal bilgiler verdi. Tanık, Çankaya Belediyesi İletişim Merkezi’nde düzenlediği haftalık basın toplantısında gelir artışının, vergilerin toplanması konusundaki titiz çalışmanın yanı sıra, teşebbüs ve mülkiyet gelirlerinin de düzenli artışından kaynakladığını ifade etti. "Teknolojik alt yapı yatırımlarımız, geçmiş yıllara ait ödenmeye vergilerin vatandaşı mağdur etmeden tahsil edilmesi, birikmiş kamu borçlarının taksitlendirilmesi, cari borçların dağınıklığından kurtulmak gibi yöntemler gelir oranımızın artmasında etkili olmuştur." diye konuştu.

"PERSONEL MUTLULUĞUNU SAĞLADIK"

Belediyenin kullandığı kredilerin çoğunun geri ödemesinin 2013 yılında bitiğini belirten Başkan Tanık, "Belediyemizin çalışanlarına borçlu kalması da önlenmiş, insan kaynağına birinci derecede önem ve özen gösterilmiştir. Sendikal örgütlenmelerin, toplu iş sözleşmelerinin teşvik edildiği belediyemizde, ödemeleri düzenli yapılan personelimizin mutluluğu sağlanmıştır." dedi.

"29 YILLIK KİRACILIĞI SONLANDIRDIK"

Çankaya Belediyesi’nin 29 yıllık kiracılığına son verdiklerini belirten Tanık, “Belediyemiz yeni hizmet binasının sahibi olmuş ve bunun için kullandığı kredi borcunu dönem içinde ödeyip bitirmiştir. Yapımız şu an da değerini üçe katlamış durumdadır. Kamu kaynağının yanı sıra Ankara’nın kalbine, kentin merkezine getirdiği yeni soluk ile emsalsiz bir başka değer ifade etmektedir” diye konuştu.
Çankaya Belediyesi’ne dönem içinde kazandırılan taşınmazların 1 milyon 768 bin 898 metrekare olduğunu belirten Tanık, "Geçmiş tahsislerden geri kazanılan büyüklük ise 587 bin 877 metrekaredir. Belediye hizmetlerinin verilmesinde mekansal gereksinimleri karşılamak üzere Ümitköy Çayyolu Hizmet Binası kiralandığı gibi, Sosyal Projeler Merkezi, Galeri Kara ve Gençlik Merkezleri de kiralanan uygun binalarda hizmet vermektedir." açıklamasını yaptı.

"KAMUYA DAHA FAZLA HİZMET"

Başkan Tanık, kamuya ait olanın kamuya daha fazla hizmet verebilmek için düzenli olarak arttırılmasından, verimli ve etkin kullanılmasından vazgeçmeyeceklerini ifade etti.
Toplantıda hazır bulunan basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Tanık, Cemevi çalışmasının Şubat 2014 sonuna kadar biteceğini, Ulvi Cemal Erkin Projesi'nin de bu yıl içindeki programlarında yer aldığını belirtti.
CİHAN

Bülent Tanık: Belediyemizin mali durumu Çankaya mucizesidir


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×