Bülent Arınç: CHP'yi Neden Kapatsınlar, CHP Zaten Kapalı

Başbakan yardımcısı Arınç, 'CHP'yi neden kapatsınlar, CHP zaten kapalı. Hiç hayatiyet belirtisi yok. 11 tane vilayette seçimler için aday bile bulamadılar' dedi.

Bülent Arınç: CHP'yi Neden Kapatsınlar, CHP Zaten Kapalı
14 Mart 2015 Cumartesi 20:49

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, CHP önderi Kılıçdaroğlu'na yüklenerek, 'CHP'yi sebep kapatsınlar, CHP zaten kapalı. Hiç hayatiyet belirtisi yok. 11 adet vilayette seçimler için namzet dahi bulamadılar. Bir CHP'ye bak, bir de AK Parti Bursa teşkilatına bak' dedi.

'PARTİLERİMİZ KAPATILDI AMA BİZ SABRETTİK ÇALIŞTIK'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bursa Merinos AKKM'de AK Parti Bursa İl Başkanlığı vasıtası ile düzenlenen 'mahalle başkanları' toplantısına katıldı. Siyasi partilerin gündemini yapan partilerin kapatılması olayını değerlendiren Arınç, 'Türkiye'de 1968 yılından bu güne kadar o kadar politik parti kapandı ki, 49 adet parti konusunda kapatma davası açılmış, 26 tanesi kapatılmış. Sadece savcının dava açmasına bağlı mahkemeler böyle bir karar eda etmek için bekliyorlar. Partilerimiz kapatıldı fakat biz sabrettik çalıştık, Allah bizlere bugünleri gösterdi. Ama 346 milletvekiliyle AK Parti'nin iktidardayken kapatılmak istenmesi tarihe kara bir lekedir. Hamdolsun ki, Allah yalnızca 1 üyenin farkıyla bizi kapattırmadı. Bu taleplerine karşın biz yolumuza devam ettik. Biz kendimiz için istemiyoruz' dedi.

'CHP ZATEN KAPALI, YANİ KAPALI BİR PARTİ'

Muhalefet partilerinin kapatılacağına yönelik atılan tweet ile ilgili Arınç, 'Geçenlerde bir yalan, iftira çıktı. İşi yalan dolan bulunan bir tanesi 'CHP ve MHP'yi kapatacaklar' diye bir tweet attı. Allah için MHP'de sayın Bahçeli buna inanmadı, ciddiye dahi almadı. Ama anamuhalefet Partisi önderi öyle değil. Korktu, gözleri faltaşı bunun şeklinde açıldı, 'Biliyordum zaten bizi kapatacaklarını' dedi. Kimsenin aklına dahi getirmediği CHP'nin kapatılacağı konusunu sanki bir mağduriyet ve kahramanlık edasıyla Kılıçdaroğlu sahiplendi. Halbuki ulus şunu söylüyor, 'Yahu CHP'yi niye kapatsınlar kardeşim. CHP zaten kapalı, yani kapalı bir parti'. Hiç hayatiyet belirtisi yok. 11 adet vilayette seçimler için namzet dahi bulamadılar. Bir CHP'ye bak, bir de AK Parti Bursa teşkilatına bak. 236 adet mebus namzet adayı var. Seni kapatmakla kimse sana iyilik yapmayı aklından geçirmiyor. Çünkü sen kapatılacak bir parti değilsin' diye konuştu.

'SEN DE RAHATLA EY CHP, BU KORKUYLA GİDİŞİN HOŞ DEĞİL'

CHP'nin İşbankası ile ilgili iddialara da yer veren Arınç, 'Sen her zaman 'Beni Atatürk kurdu, devleti kuran partiyim' diyorsun. Peki sen niye bunu mühim bulup da bir tanesi kitap yazacakmış da, İşbankası'ndan CHP'ye gelen nakit konusunda iddia edecekmiş. Bunlar şahsi taleplerdir, anayasa mahkemesiyle ne hevesi var. Herkes buna güldü, geçti. Ama AK Parti madem öyle, işte böyle dedi. Anayasa maddesini değiştirelim. Bundan sonra partileri kimse kapatmasın. Sende rahatla ey CHP. Bu korkuyla gidişin hoş değil. Bak seçim için namzet dahi bulamaz bir duruma geldin. Yarın seni baraj korkusu saracak. Gel ben seni kurtarayım. Gel bundan sonra partiler kapatılmasın. Akşam yatarken sorunsuz yat, sabah kalkarken sorunsuz kalk. Git mesaine başla. Akşama kadar makamında 4 adet çay iç. Akşam dön, ben de umumi başkanlık yapıyorum de, yoluna devam et' ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE EN ÇOK BU İSİMLERİ KONUŞUYOR

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×