Bülent Arınç: Bu ses kaydı ile devlet kaybeder hükumet değil

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, bugün internete düşen ses kaydı ile ilgili, "Akşam saat 17.

Bülent Arınç: Bu ses kaydı ile devlet kaybeder hükumet değil
28 Mart 2014 Cuma 00:23

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, bugün internete düşen ses kaydı ile ilgili, "Akşam saat 17.00 itibari ile RTÜK, televizyon yayınlarında bu belgenin yayınlanmasını veya bu ses kaydının tekrar dinletilmesinin önüne geçti. Ancak internete bir şekilde ulaşıp bunu yayınlayabilen internet siteleri olabilir. Yarın bazı gazeteler suç olmasına rağmen bunu yayınlayabilirler, onlara buradan söylemek istiyorum ki devlet kaybeder, hükümet değil." dedi.

Bursa Merkez Nilüfer ilçesi Ataevler Mahallesi'nde nokta mitinginde vatandaşlara seslenen Bülent Arınç, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti Nilüfer Belediyesi Başkan adayı Mustafa Eskin'in konuşmasının ardından kürsüye gelen Bülent Arınç, bugün üzüntü verici olayların yaşandığını hatırlatarak, "Bugün çok kötü bir olay yaşandı. Her akşam belki onlarca insanların özel hayatlarında kişisel beraberliklerindeki konuşmalarını bile YouTube veya erişime koyan zavallı insanlar var. Diyelim ki bu benimle ilgilidir, Başbakanımızla ilgilidir, Ahmet'le, Mehmet'le ilgilidir. Üzülürüz, sıkılırız, şikayet ederiz, oflanırız ama bu bizimle ilgili bir konudur. Ama bugün yapılan alçaklık devletimizle ilgilidir, Türkiye'nin geleceği ile bekası ile ilgili bir konudur." şeklinde konuştu.

ARINÇ'TAN BEDDUALI YANIT

Kendisinin de Ankara'da olduğu için üzerine düşen yasal yetkiyi kullandığını anlatan Arınç, şunları söyledi: "Maalesef nereden indirildiği belli olmayan, telefonların dinlenmesi sureti ile değil, alan dinlemesi ile Dışişleri Bakanlığı'nda MİT'in, Dışişleri Bakanı ve askeri yetkililerin katıldığı bir toplantı maalesef deşifre edildi. Bir kısım yerlerinde montajlar da var. Ama geneli ile Suriye. Türkiye bölgemiz, belki yapılacak operasyonlar, Türkiye'nin karşılaştığı güvenlik sorunlarının konuşulduğu bir toplantının alan dinlemesi suretiyle hemen hemen 15 dakikalık bir ses kaydı yayınlandı. Arkadaşlar her şeye tahammül edebilir veya düşünebiliriz, bekleyebiliriz ama bir insan eğer bunu devletini batırmak, milli güvenliğini zaafa uğratmak, bizi bir başka ülke ile savaşa sokmak amacı ile yapılmışsa Allah onların bin kere belasını versin. Hukuk karşısında da bunun tabi suçluları bulunur ve onlardan hesap sorulur." ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda akşam üzeri YouTube'a da erişimin engellendiğinin altını çizen Bülent Arınç, kendisinin de RTÜK'ten sorumlu bir bakan olarak kanunun kendisine verdiği yetkileri kullandığını belirterek, "Akşam saat 17.00 itibari ile RTÜK, televizyon yayınlarında bu belgenin yayınlanmasını veya bu ses kaydının tekrar dinletilmesinin önüne geçti. Ancak internete bir şekilde ulaşıp bunu yayınlayabilen internet siteleri olabilir. Yarın bazı gazeteler suç olmasına rağmen bunu yayınlayabilirler. Onlara buradan söylemek istiyorum ki, devlet kaybeder hükümet değil. Türkiye'nin bütünlüğü, Türkiye'nin başka ülkelerle ilişkileri ve Allah saklasın askerimizin, genelkurmay başkanımızın, Türkiye'nin istihbaratından sorumlu olan insanların planları, düşünceleri, fikirleri deşifre olur. Bu büyük bir suçtur, büyük bir ahlak dışı cinayettir. Bunun karşısına geçeceği ve süratle siber tehlike karşısında esasen bazı tedbirleri almıştık ama Dışişleri Bakanlığı gibi en kritik bir yerde bu dinleme yapılabiliyorsa içerideki ve dışarıdaki casusları bulmak da boynumuza borç olsun." diye konuştu.

Başbakan'ın mitinglerdeki sesinin kısılmasına da değinen Bülent Arınç, kendisinin de bu manzara karşısında hüngün hüngür ağladığını belirterek duygulandığı gözlendi. CİHAN

Bülent Arınç: Bu ses kaydı ile devlet kaybeder hükumet değil


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×