BUGİAD, Uzak Doğu'yu iş dünyasına yaklaştırdı

Bursa Girişimci İş Adamları Derneği (BUGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Er, “Asya-Pasifik ülkeleri içinde yer alan Tayvan, bölge ile ticaretimizin gelişmesinde önemli bir köprü konumundadır.

BUGİAD, Uzak Doğu'yu iş dünyasına yaklaştırdı
09 Ocak 2014 Perşembe 11:58

Bursa Girişimci İş Adamları Derneği (BUGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Er, “Asya-Pasifik ülkeleri içinde yer alan Tayvan, bölge ile ticaretimizin gelişmesinde önemli bir köprü konumundadır.” dedi.

Tayvan Ticareti Geliştirme Konseyi (TAİTRA) ve BUGİAD tarafından organize edilen 'Tayvan: Otomobil Parçaları ve Bağlantı Elemanları İçin Küresel Tedarik Merkezi' adlı semineri Bursa Sheraton Oteli’nde düzenlendi.

LİN: BUGİAD’IN İHRACATA VERDİĞİ ÖNEM BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR REFERANS

TAİTRA İstanbul Şubesi Proje Müdürü Patty Lin, Tayvan’ın, Orta Doğu ve Yakın Asya ülkelerine gerçekleştirdiği ihracatta Türkiye’nin 3. sırada yer aldığını dile getirdi. Lin, Tayvan’ın 2012 senesinde Türkiye’ye gerçekleştirdiği ihracatın 1,6 milyar dolar olduğuna dikkat çekti. Lin Tayvan’ın ihracatta ön plana çıkan ürünlerini, Otomobil yedek parça, bağlantı elemanları, makina, elektrikli alet, plastik ve kauçuk eşya olarak sıraladı.
BUGİAD ile birlikte bu programı yapmaktan büyük onur duyduğunu dile getiren Lin, BUGİAD’ı organizasyon partneri seçme nedenini “ BUGİAD üye sayısı ile Bursa’nın en büyük iş adamları derneği ve yurt dışı pazarındaki etkinliği ve ihracata verdiği önem bizim için önemli bir referans oldu.” sözü ile açıkladı.

ER: YERELDEN GÜÇ ALARAK, YÜZÜMÜZÜ DÜNYAYA DÖNÜK

BUGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Er ise şunları ifade etti: “Sadece ülkemizde değil artık dünya da dikkatle takip edilen ve özellikle ekonomik ilişkiler noktasında kilit konuma yükselen Bursamızda Tayvan ve Türkiye ticari ilişkilerinin geliştirilmesi ve yatırım imkanlarının tartışılması adına düzenlenen bu toplantının hayırlara vesile olmasını dilerim.”

    “BUGİAD olarak üyelerin kurumsallaşması, marka haline gelmesi ve yurt dışına açılması bizim önceliklerimiz arasında yer almaktadır” diyen Er, şöyle devam etti: “Biz dernek olarak yerelden güç alan ama yüzü dünyaya dönük bir kuruluşuz. Bugün olduğu gibi Ülkemizin ekonomik olarak gelişmesine katkı yapacak her türlü faaliyetin ve projenin içerisinde yer almaya özen gösteriyoruz.” CİHAN

BUGİAD, Uzak Doğu'yu iş dünyasına yaklaştırdı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×