BUGİAD Bilişim ve Otomasyon Komitesi’nden Telekom’a çıkarma

BUGİAD Bilişim ve Otomasyon Komitesi, Türk Telekom Batı-2 Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

BUGİAD Bilişim ve Otomasyon Komitesi’nden Telekom’a çıkarma
20 Ocak 2014 Pazartesi 15:43

BUGİAD Bilişim ve Otomasyon Komitesi, Türk Telekom Batı-2 Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Türk Telekom Batı 2-Bölge Müdürü Ahmet Yanbay, Türk Telekom'un getirdiği yenilikleri BUGİAD üyeleri ile paylaştı.

    BUGİAD'ın gerçekleştirdiği faaliyetleri yakından takip ettiğini belirten Yanbay, BUGİAD'ın Bursa'ya değer katan bir SİAD olduğunu söyledi. Türk Telekom Batı-2 Bölge Müdürlüğü olarak Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Kütahya ve Yalova’yı içine alan bölgede hizmet verdiklerini belirten Yanbay, bu bölgeye verdikleri fiber altyapısının 13 bin 600 kilometreyi aştığını söyledi. Bursa’da toplam fiber altyapısının 5 bin kilometreye ulaştığını ifade eden Yanbay, 87 binden fazla haneye fiber hizmet verdiklerini kaydetti.

    YANBAY: 5 YILDIR TÜRKİYE'NİN EN DEĞERLİ MARKASI

    Türk Telekom'un son 5 yıldır Türkiye'nin en değerli markası seçildiğine dikkat çeken Yanbay, "Türkiye’ye, dünyanın çevresini 4 kez dolaşacak kadar fiber döşedik Türk Telekom, 21 bin 500 çalışanı, 14.1 milyon erişim hattı ve 170 bin km'nin üzerinde fiber optik altyapısı ile uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından Türkiye'nin en değerli markası seçildi." dedi.

    ‘Türkiye’ye Değer’ sloganı ile başlattıkları sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Bursa’da 1, bölgede 2 amatör spor kulüplerinin bulunduğuna dikkat çeken Yanbay, ayrıca 21’i Bursa’da olmak üzere 87 internet evi kurduklarını söyledi. Bölgede on binlerce öğrenciye ücretsiz eğitim desteği sunduklarını belirten Yanbay, sosyal sorumluluk çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade etti.

    ÇALIŞKAN: TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN ŞEHİR OLMALIYIZ

    BUGİAD'ın gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında Yanbay'a bilgi veren Bilişim ve Otomasyon Komitesi Başkanı Mustafa Çalışkan, komite olarak başlıca hedeflerinin, komite üyelerinin mesleki ve ticari gelişimlerine katkı sağlamak olduğunu belirtti. Bursa'nın teknolojiyi tüketen değil, üreten bir şehir olması gerektiğini dile getiren Çalışkan, bunu başarmak için kentin bilişim ve otomasyon sektörünü desteklemesi gerektiğini dile getirdi.

    Müdürlükteki çeşitli odaları gezen komite üyeleri buradaki cihazlar hakkında Yanbay'dan detaylı bilgi aldı. Binanın son teknolojilerle donatıldığını ve verilen hizmetlerinin aksamadan yürütüldüğünü belirten Yanbay, “Türk Telekom, şu an dünya standardının üzerinde hizmet veriyor.” şeklinde konuştu. CİHAN

BUGİAD Bilişim ve Otomasyon Komitesi’nden Telekom’a çıkarma


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×