Bucak Deresi ıslah çalışmaları başladı

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ilçenin kanayan yarası olan Sarıçam Deresi'ni oluşturan Bucak Deresi'nin ıslahı için ASKİ’nin çalışmalara başladığını söyledi. Başkan Bilal Uludağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin...

Bucak Deresi ıslah çalışmaları başladı
21 Temmuz 2014 Pazartesi 15:43

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ilçenin kanayan yarası olan Sarıçam Deresi'ni oluşturan Bucak Deresi'nin ıslahı için ASKİ’nin çalışmalara başladığını söyledi.

Başkan Bilal Uludağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün duyarlı davranarak 6 Haziran’da meydana gelen selin ardından dere ıslahı için ASKİ’ye talimat verdiğini kaydetti. ASKİ’nin hemen ihale sürecini başlattığını ve bu derenin ıslahı için ihaleyi yaptığını belirten Başkan Bilal Uludağ, "İlçemizde halkımızın bir daha olumsuzluklarla karşılaşmaması için dereleri ıslah ediyoruz. İhaleyi alan firma önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayacak. 2014’ün sonuna kadar bu çalışmalar tamamlanması planlanıyor. Bu kış Sarıçamlılar rahat edeceğine inanıyorum. Her yağmurda evini sel suyunun basması endişesi yaşayan hemşerilerim için bu günlerin geride kalacağına inanıyorum." dedi.

Ayrıca Buruk İstiklal ve Cumhuriyet Mahallelerinin kanalizasyon ve yağmur suyu gibi alt yapı sorunlarının çözümü içinde çalışmaların başladığını belirten Başkan Bilal Uludağ, "Şahintepe mahallesinin de bir kısmında kot farkı nedeni ile pompaj sistemi kullanılarak kanalizasyon sorunu çözülüyordu. Bu sistem artık ortadan kalacak. Çünkü aşırı yağışlarda vatandaşın evini lağım suları basıyordu. Buruk mahalleri ve Şahintepe mahallesinde köklü çözüm sunulması için start verildi." diye konuştu.

CİHAN

Bucak Deresi ıslah çalışmaları başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×