Bu da Oldu! Marmara'da Hortum Paniği

Artan yağışın etkisiyle dün akşam saatlerinde Tuzla'da hortum paniğe neden oldu.

Bu da Oldu! Marmara'da Hortum Paniği
20 Haziran 2014 Cuma 09:43

Hortum kıyıya kadar ilerleyip Mercan bölgesindeki villaları adeta harabeye çevirdi. Parklardaki dev ağaçları yerinden söküp metrelerce uzağa fırlatan hortum, bölge sakinlerine büyük korku yaşattı. Evlerin kiremitleri havada uçuşurken, uçan kiremitler ve parçalar evlerin camlarını paramparça etti. Mahalle sakinleri, "Birden kuvvetli bir şekilde önüne geleni uçurdu. Ağaçları yerinden söktü, kiremitler camları kırdı" diye konuştu.
 
TEKNEYİ DENİZDEN ALIP SİTENİN HAVUZUNA FIRLATTI
 
Dev hortum o kadar şiddetliydi ki denizdeki bir tekneyi alarak yaklaşık 100 metre uzaktaki sitenin bahçesindeki havuza fırlattı. En ilginç görüntülerden biri de başka bir sitenin bahçesindeki bir bulaşık makinesinin uzaktaki bir sitenin bahçesine düşmesi oldu. Mahalle sakinleri daha önce böyle bir şey görmediklerini belirterek büyük korku yaşadıklarını söyledi.
 
O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA
 
Hortum dehşeti çevredeki vatandaşlar tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde denizde görülen hortum süratli bir şekilde kıyıya ilerliyor. Hortumu çeken vatandaşta diğerleriyle birlikte panik halinde bir restorana sığınıyor.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×