BTSO’dan öğrencilere gıda güvenliği seminerleri

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği çerçevesinde Bursa’daki okullarda gıda güvenliği seminerleri verilecek.BTSO 12 Gıda Meslek Komitesi, okullarda gıda güvenliği bilincini oluşturmak...

BTSO’dan öğrencilere gıda güvenliği seminerleri
09 Temmuz 2014 Çarşamba 11:58

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği çerçevesinde Bursa’daki okullarda gıda güvenliği seminerleri verilecek.

BTSO 12 Gıda Meslek Komitesi, okullarda gıda güvenliği bilincini oluşturmak için çalışıyor. BTSO öncülüğünde Sağlık Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve akademisyenlerin işbirliğiyle devlet okullarında gıda güvenliği semineri verilecek. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, 12. Meslek Komitesi Başkanı Mustafa Yıldız, komite üyeleri Burhan Sayılgan ve Mehmet Levent Tanrıer, göreve yeni atanan Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı ziyaret ederek çalışmalarını anlattı.

Onur, BTSO üyelerinin eğitimine önem verdiklerini ve bu konuda BTSO Akademi Projesi’ni başlattıklarını hatırlattı. Milli Eğitim Müdürlüğü ve BTSO’nun ortak projelerde daha fazla yer almasını istediklerini anlatan Onur, “BTSO olarak biz Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte çalışmaya hazırız. Eğitimle ilgili projelere ayrı bir önem veriyoruz. 35 bin üyesiyle Bursa ekonomisine yön veren BTSO’nun, Türkiye ve Bursa’nın geleceğinin şekillenmesinde büyük rol oynadığını biliyoruz. Bu açıdan kamu kurumları ile işbirliği bizim için ayrı bir önem taşıyor.” dedi.

BTSO 12. Meslek Komitesi Başkanı Mustafa Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda Gıda Güvenliği Satın Alım ve Tüketimi seminerleri vermeyi planladıklarını anlattı. Milli Eğitim Müdürü Sarıkaya’dan gıda güvenliği seminerleri konusunda destek isteyen Yıldız, “Güvenilir gıda konusunda kamuoyunda bilgi kirliliği bulunuyor. Biz de bu açıdan eğitim seminerleri yapmaya karar verdik. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de destekleriyle okullarda öğrencilerimize eğitimler vermeyi arzuluyoruz. İlk etapta öğrencilerde bu farkındalığı oluşturacağız. Ardından Bursa genelinde sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak seminer, yazılı ve görsel medya aracılığı ile halkımızı bu konuda doğru bilgilendirmek istiyoruz.” diye konuştu. Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da eğitim alanında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×