BTSO Başkanı Burkay: Biz iş yükünü seviyoruz

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, meslek komitelerinin iş üretme sürecinde önceki yıllara göre daha etkin ve verimli çalıştığını söyledi.

BTSO Başkanı Burkay: Biz iş yükünü seviyoruz
26 Mart 2014 Çarşamba 12:18

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, meslek komitelerinin iş üretme sürecinde önceki yıllara göre daha etkin ve verimli çalıştığını söyledi.

    BTSO Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı, Oda Hizmet Binası’nda yapıldı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen toplantıda konuşan İbrahim Burkay, Bursa’yı ortak akılla sadece Türkiye’de değil, dünyada örnek bir cazibe merkezi yapmayı hedeflediklerini ifade etti. Bursa’da ticaret ve sanayinin damarları olarak nitelendirilen komitelerde 10 ayda 528 toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Burkay, “Proje ve çalışmalarımızın odak noktasını komitelerimizden gelen sektörel talep ve öneriler oluşturuyor. En küçük işletmelerden en büyük fabrikalara kadar iş dünyasının sorunlarını, fikirlerini ve beklentilerini ele aldığımız komitelerde toplam 631 karara imza atıldı.” dedi.

    "KOMİTELERİMİZ DAHA VERİMLİ ÇALIŞIYOR"

    Meslek komitelerinin iş üretme sürecinde önceki yıllara göre daha etkin ve verimli çalıştığını dile getiren Burkay, şöyle devam etti: “Göreve başladığımız günden bu yana komitelerimizin aldığı kararların yüzde 51’i yönetim kurulumuza sunuldu. Önceki dönemde bu oranın sadece yüzde 13 olduğunu hatırlatmak istiyorum. Geçtiğimiz dönemlerde komitelerde yüzde 82 karar alınamayan toplantılar gerçekleştirilirken, bu oran yüzde 46’ya düştü. Hedefimiz bunu yüzde 10’lara kadar düşürmek. Bunlar bize iş yükü getiriyor fakat biz bu iş yükünü seviyoruz. Zaten bunun için yönetime geldik.”

    BTSO üyelerini Chicago’dan Dubai’ye Frankfurt’tan Paris’e alanında dünyanın en önemli fuarlarına gönderdiklerini dile getiren Burkay, yurt dışına çıkan şirket profiline bakıldığında birçok firma sahibinin ilk kez pasaport aldığını gördüklerini kaydetti.

    BTSO olarak iş dünyasının ufkunu açmayı, onların dünyada olup bitenlerden haberdar olmasını istediklerini vurgulayan Burkay, “Yurtdışı fuarlarda BTSO olarak öncü görev üstleniyoruz. Firmalarımızı yurt dışına götürmekle kalmıyoruz, aynı zamanda işbirliği yapacak yatırımcıları da buluyoruz. Ticari Safari Projesi ile yabancı işadamlarını 2-6 Nisan tarihleri arasında odamızın desteğiyle hazırlanan Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı’nda yabancı işadamlarını yine Bursa iş dünyası ile buluşturacağız. Ticari Safari Projemiz Bursa’nın sadece ihracatına, dış ticaretine değil, aynı zamanda turizm ve hizmet sektörüne de ciddi anlamda katkı koyacak.” diye konuştu. CİHAN

BTSO Başkanı Burkay: Biz iş yükünü seviyoruz


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×