Boztaş: Manavgat'ı ihracatla tanıştırmak için gayret ediyoruz

Antalya Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO), ilçede, dış ticaret bilincini oluşturmak için 'Dış Ticarete İlk Adım Sertifika Programı' düzenleyecek.

Boztaş: Manavgat'ı ihracatla tanıştırmak için gayret ediyoruz
18 Ocak 2014 Cumartesi 18:33

Antalya Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO), ilçede, dış ticaret bilincini oluşturmak için 'Dış Ticarete İlk Adım Sertifika Programı' düzenleyecek. MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, 4-7 Şubat 2014 tarihlerinde 4 günlük Dış Ticarete İlk Adım Sertifika Programı düzenleneceklerini söyledi.

Programı tamamlayanlara Marmara SPS Academy onaylı Katılım Sertifikası verileceğini belirten Boztaş, uygulamalı ve teorik aşamalardan oluşan eğitimlerin Dr. Murat K. Bezirci ve Doç.Dr. Ayşegül Oğuz tarafından gerçekleştirileceğini kaydetti.

Hedeflerinin hiç ihracat yapmamış işletmelerin ihracata yönlendirilmesi için gerekli olan bilgi ve becerinin kazandırılması olduğunu aktaran Boztaş, ayrıca hâlihazırda ihracat yapmakta olan işletmelerin de dış ticaret bilgilerini güncelleyerek yürüttükleri operasyonlarda zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Oda seçimlerinde Manavgat'ı ihracatla tanıştıracaklarına söz verdiklerini hatırlatan Boztaş, 2013 Kasım ayında gerçekleştirdikleri 'Merhaba Dünya' buluşmasından sonra söz konusu eğitimle bu sözü yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Boztaş, programla ilgili şu bilgileri verdi: "Eğitimlerimiz üyemiz olsun ya da olmasın tüm Manavgatlılara açık. Katılımcılara öğleden sonra 13.30-17.00 ve akşam 18.00-21.30 saatlerinde olmak üzere 2 farklı seçenek sunuyoruz. Katılmak isteyenler kendilerine uygun zaman diliminde derslere katılabilirler. Katılmak isteyenlerin 30 Ocak Perşembe günü mesai bitimine kadar odamızda dış ticaret personeli İbrahim Gümüş’e müracaat etmeleri gerekmektedir." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×