Bozdağ: İsmi geçen üyemizin whatsapp'ı bulunmamaktadır

Hâkimler ve savcılar Yüksek Kurulu Başkanı ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bugün bir gazetede yer alan 'Toplantıya Gelmeyin' başlığıyla yayınlanan haberle ilgili olarak açıklama yaptı.

Bozdağ: İsmi geçen üyemizin whatsapp'ı bulunmamaktadır
17 Şubat 2014 Pazartesi 19:08

Hâkimler ve savcılar Yüksek Kurulu Başkanı ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bugün bir gazetede yer alan 'Toplantıya Gelmeyin' başlığıyla yayınlanan haberle ilgili olarak açıklama yaptı. Haberde ismi geçen üyenin whatsapp uygulaması olmadığını söyleyen Bozdağ, yapılan değerlendirmelerin de bilgiden yoksun olduğunu ifade etti.

Bozdağ, yaptığı yazılı açıklamada “Somut herhangi bir bilgiye dayanmayan ve sadece soyut bir ifadeyle “bir HSYK üyesine” atfedilen haber gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca haberde ismi geçen HSYK üyemizin ‘whatsapp’ hesabı da bulunmamaktadır. HSYK 1. Dairesi'nin 11 Şubat 2014 günü yayınlamış olduğu kararname ‘mazeret’ kararnamesidir. Kararnamenin hazırlık süreci ve hâkim-savcıların daireye iletmiş oldukları mazeretler konusunda bilgi sahibi olmayanların, yayınlanan kararname üzerinden çıkardıkları sonuçlar, bilgiden yoksun değerlendirmelerdir.” dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×