Bolu Emniyetinde görevden alınanlar 200’ü geçti

Bolu Emniyet Müdürlüğü'nde başlayan görev yeri değişikliği dalgası artarak devam ediyor.

Bolu Emniyetinde görevden alınanlar 200’ü geçti
22 Mart 2014 Cumartesi 16:03

Bolu Emniyet Müdürlüğü'nde başlayan görev yeri değişikliği dalgası artarak devam ediyor. Daha önce iki defa gerçekleştirilen görev yeri değişikliği furyası üçüncü kıyım ile devam etti. Yeni görev yeri değişikliğinde aralarında 3 şube müdürünün de bulunduğu bir çok polis memurunun görev yeri değiştirildi. Son rakamlarla emniyette görev yeri değişen polis sayısı sayısı 200’ü geçti.

Bolu Emniyet Müdürlüğü'ne Mustafa Kızılkaya’nın atanmasından sonra başlayan görev yeri değişikliği dalgasının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Şube müdürleri ile 120 polisin görev yerlerinin değiştirilmesinin ardından 20 polisin daha görev yeri değiştirilmişti. Bolu Emniyeti'nde yaşanan ilk kıyımda daha önce Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevinden alınarak Spor Şube Müdürlüğü'ne getirilen Kubilay Akgün, Pasaport Şube Müdürlüğü'ne atanmıştı. Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne ise Pasaport Şube Müdürü Cenk Akgün getirilmişti. Emniyetteki görev yeri değişikliği dalgası bununla da sınırlı kalmamış, aralarında başkomiser, komiser, komiser yardımcısı ve polislerin de bulunduğu 120 polisin görev yerleri değiştirilmişti. Yaşanan son gelişmelerden sonra ise 20 polisin daha görev yerinin değiştirildiği öğrenilmişti.

Çoğu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görev yapan uzmanlaşmış polis memurları trafik polisi ve çevik kuvvet polisi olarak göreve başlamıştı. Bu alanlarda boşalan yerlere ise trafik polislerinin atandığı öğrenilmişti. Bolu Adliyesi’nde kaçakçılık dosyalarına bakan Cumhuriyet Savcısı’nın da görev yerinin değiştirildiği belirtilmişti. Yaşanan son gelişmelerde ise 4 şube müdürünün görev yeri değiştirildi. Son yapılan değişikliklerle Güvenlik Şube Müdürü Murat Hüseyin Kahyaoğlu, Spor Güvenliği Şube Müdürü, Çevik Kuvvet Şube Müdürü Osman Kutlu Balak Güvenlik Şube Müdürü olurken, Aydın Aksoy Çevik Kuvvet Şube Müdürü ve İsa Coşar ise Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Yeni görevlendirmelerle birlikte Bolu Emniyetinde görev yeri değiştirilen polis sayısı 200’ü geçti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×