Boğaziçi Köprüsü'nde eziyet başlıyor

Karayolları Genel Müdürlüğü, Boğaziçi Köprüsü'nün asfaltını yenilemeye hazırlanıyor.

Boğaziçi Köprüsü'nde eziyet başlıyor
12 Mart 2015 Perşembe 04:37

Boğaz köprülerine yönelik bakım çalışmaları konusunda bilgi verici Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, halat restorasyon çalışmaları süren Boğaziçi Köprüsü’nde yazın asfalt çalışması da yapılacağını belirterek, ''2 maaş zamanda asfalt değişimini tamamlamayı hedefliyoruz. Okullar tatile girince çalışmalara başlarız. Mümkün olursa Ramazan Bayramı öncesinde de bitirebiliriz'' dedi.

ÇATLAK TAMİRİ SÜRÜYOR

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’ndeki esas tabliye boyaması ile Boğaziçi Köprüsü çatlak tamirlerini tamamladıklarını kaydeden Turhan, şu esas kadar 471 çatlak tamiri ve 175 bin metrekare bölgede boyama yapıldığını anlattı. Turhan, 106 çatlak için de çalışmanın sürdüğünü söyledi.

Askı halatlarının değiştirmek için de lüzumlu imalatların yapıldığını anlatım eden Turhan, ''Askı halatı kopma mukavemet testini İtalya’da yaptık. 240 askı halatının montajına başlanacak. Montaj süresini 1 ay şekilde öngörüyoruz'' diye konuştu.

Turhan, askı halatlarının değişimine enlem şekilde her iki köprüde de esas halat üstüne rutubet alma sistemi kurulacağını söyledi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×