Bodrumlu küçük sporcuya fair-play plaketi verildi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçen hafta düzenlenen Atatürk Kır Koşusu'nda bir fair-play davranışı sergileyen 7.

Bodrumlu küçük sporcuya fair-play plaketi verildi
15 Ocak 2014 Çarşamba 17:13

Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçen hafta düzenlenen Atatürk Kır Koşusu'nda bir fair-play davranışı sergileyen 7. sınıf öğrencisi Duygu Ataş’a, Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan tarafından plaket verildi.

Koşu sırasında yıldız kızlarda 2 bin 500 metrede, bitiş çizgisine 50 metre kala Turgutreis Ortaokulu'ndan Yasemin Duygu Ünal nefessiz kaldı. Aynı kategoride yarışan ve bunu gören Konacık Cahit Özvezneci Ortaokulu'ndan Ataş, rakibine destek olarak kendini toparlayıp yarışa devam etmesini sağladı. Bu destekle koşuya devam eden Ünal, Ataş'ı az farkla geçti. Bu örnek davranışın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü devreye girerek, Duygu Ataş’a fair-play ödülü verilmesini kararlaştırdı.

Bugün öğle saatlerinde kaymakamlık makamında biraraya gelen Duygu Ataş ve Yasemin Duygu Ünal isimli öğrenciler, Gödekmerdan tarafından ödüllendirildi. Ataş’a plaketini veren Kaymakam Gödekmerdan, yaptığı konuşmada, "27 Aralık’ta hava muhalefeti nedeniyle ertelediğimiz kır koşumuz, geçtiğimiz günlerde yapıldı. Bu koşuda Duygu Ataş isimli çocuğumuzun, göstermiş olduğu fair-play davranışıyla tarafımızdan ödüllendirilmesi uygun görüldü. Gerçekten yaptığı çok güzel, bütün sporculara örnek olacak bir hareketti. Bu şekildeki sportmenliğinin ve centilmenliğinin devam etmesini diliyorum.” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan ise Ataş’a eşofman hediye etti. Ödüllerini alan öğrenciler, daha önce bir defa karşılaştıklarını, bu olaydan sonra iyi birer arkadaş olduklarını söyledi. CİHAN

Bodrumlu küçük sporcuya fair-play plaketi verildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×