Bitlis’te MHP’den birleşme açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bitlis İl Başkanı Metin Taşdemir, her hangi bir partiyle birleşmelerinin söz konusu olmadığını bildirdi.

Bitlis’te MHP’den birleşme açıklaması
03 Mart 2014 Pazartesi 22:48

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bitlis İl Başkanı Metin Taşdemir, her hangi bir partiyle birleşmelerinin söz konusu olmadığını bildirdi. MHP İl Başkanı Taşdemir, birleşme adı altında bazı toplantıların gerçekleştiğini ve toplantılar neticesinde birleşmenin MHP çatısı altında olması şartıyla birleşmeden yana olacakları kararına vardıklarını anlattı.

Bitlis’te 5 partinin birleştiği yönünde basında çıkan haberler üzerine basın toplantısı düzenledi. Taşdemir, birleşme adı altında bazı toplantıların gerçekleştiğini ve toplantılar neticesinde birleşmenin MHP çatısı altında olması şartıyla birleşmeden yana olacakları kararına vardıklarını ancak kendisinin il dışında olduğu bir tarihte partisinin ismi de kullanılarak birleşen partiler arasında gösterildiğini belirtti.

Siyasi bir partiyle bir araya gelip, ittifak kurmalarının ve birleşmelerinin söz konusu olmadığını ifade eden Taşdemir, şöyle konuştu: "MHP Bitlis ve Türkiye siyasetinde asla ve asla ittifak kurmamış ve kurmayacaktır. Bitlis Belediye seçimlerinde iddialı olduğunu gören diğer siyasi parti temsilcilerinin istifa edip, MHP'ye katılacakları yönünde Bitlis halkı arasında konuşulan bir ifade haline gelmişti. Ancak son günlerde medyada yer alan partimizin diğer 4 siyasi partiyle birleşmesi haberi gerçeği yansıtmıyor. Partimiz Türkiye'de her gün büyüyor. Bitlis'te de 30 Mart'ta yapılacak seçimde çok iyi bir sonuç alarak partimizin kentteki gücünü bir kez daha ortaya koyacağız."

Birleşme toplantısında yer alan MHP Bitlis Belediye Başkan adaylarının toplantıda yer aldığını ancak yaptığı açıklamalarının bir kısmının tek verildiğini, açıklamasının tamamında kesin olarak bir birleşmeden bahsetmediğini iddia eden Taşdemir, diğer partilere çağrıda bulunarak, “Eğer bir birleşme olacaksa bu MHP çatısı altında olur. Diğer adaylara partimizin kapısı açıktır. İstifa edip gelmeleri durumunda partimizin rozetini takabiliriz.” ifadelerini kullandı.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×