Bitlis Valisi Yurdakul'dan rekor okul ziyareti

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, bitlis merkez Tatvan ve Güroymak ilçelerinde 3 haftada yaklaşık 65 okulu ziyaret etti.

Bitlis Valisi Yurdakul'dan rekor okul ziyareti
22 Ocak 2014 Çarşamba 13:53

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, bitlis merkez Tatvan ve Güroymak ilçelerinde 3 haftada yaklaşık 65 okulu ziyaret etti. 60 bin öğrenciyle bir araya geldi.

Bitlis’te göreve başladığı 2013 yılından bu yana özellikle eğitime oldukça önem veren Vali Yurdakul, özellikle bu sıralar mesaisinin büyük bölümünü eğitime, öğrencilere, öğretmenlere ve okul ziyaretlerine ayırıyor. Sabahın erken saatlerinde beraberindeki ekipler birlikte ilçe merkezilerindeki ilk, orta ve lise düzeyinde ki okulları tek tek ziyaret eden Vali Yurdakul, ziyaret ettiği okullarda hem öğrenci hem de öğretmenlerle bir araya geliyor. Ziyaretleri kapsamında ilk olarak öğretmenlerle tanışan Vali Yurdakul, öğretmenlerle toplantı yapıp hem okulların ve öğrencilerin sorun, sıkıntı ve çözüm yollarını konuşuyor hem de yapılacak olan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuyor. Gerçekleştirdiği okul ziyaretleriyle taktir toplayan Vali Yurdakul, yaklaşık 18 günlük kısa bir süre zarfında bitlis merkez Tatvan ve Güroymak ilçelerinde yaklaşık 65 okulu ziyaret edip 60 bin öğrenciyle bir araya gelerek valiler bazında büyük bir rekora imza atmış oldu.

"ÖĞRENCİLERE NASİHATLERDE BULUNUYOR"

Ziyaret ettiği okullarda öğretmenlerle gerçekleştirdiği toplantıların ardından tek tek sınıfları gezen Vali Veysel Yurdakul, ziyaret ettiği sınıflarda ayrıca öğrencilere nasihatlerde de bulunuyor. Öğrencilere ileride seçecekleri meslekleri soran Vali Yurdakul’a öğrencilerden bazılarının cevabı, asker, bazılarının öğretmen, bazılarının bilim adamı, doktor, mühendis bazılarının ise başbakan oluyor. Öğrencilere seçecekleri meslekler konusunda nasihatlerde bulunan Yurdakul, "Seçeceğiniz meslekleri iyi araştırıp öyle karar verin. Çünkü seçeceğiniz meslek hayatınızı ve sizi sekilendirecek. Bu nedenle asla büyük hedeflerden ve okumaktan vazgeçmeyin. Çünkü yararlı bir birey olmanın yolu eğitimden ve okumaktan geçiyor." diyor.

Bitlis’te eğitime oldukça önem verdiklerini ifade eden Vali Yurdakul, şöyle konuştu: "Eğitim sorunlarını okul ölçeğinde, ilçe ölçeğinde ve yurt ölçeğinde sorunlara çözümler getirelim. Öğrenci okul ilişkisi, öğretmen ve veliler diyalogu ile değerler başarısından akademik başarıya gidiyoruz. Niyetimiz Bitlis’in bu noktada bir model il yapmak ve nüfus başına en fazla başarıyı sağlamaktır."

Rekor sayılacak düzeyde okul ziyareti gerçekleştiren Vali Yurdakul, bitlis merkez Güroymak ve Tatvan’da ki okul ziyaretlerinin ardından şimdi ise, Hizan, Mutki, Ahlat, Adilcevaz ve Bitlis merkezde ziyaretler gerçekleştirecek.


CİHAN

Bitlis Valisi Yurdakul'dan rekor okul ziyareti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×