‘Bisiklet Kenti İzmir’ projesi İnciraltı’ndan başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sahil şeridi boyunca projelendirilen şehir bisikletleri sisteminin ilk etabını İnciraltı’ndan törenle başlattı.

‘Bisiklet Kenti İzmir’ projesi İnciraltı’ndan başladı
18 Ocak 2014 Cumartesi 17:28

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sahil şeridi boyunca projelendirilen şehir bisikletleri sisteminin ilk etabını İnciraltı’ndan törenle başlattı. Sağlıklı ve çevreci ulaşım aracı bisikletin şehiriçi kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla “Bisiklet Kenti İzmir” projesi başladı. Mavişehir ile İnciraltı Öğrenci Yurtları arasında kalan güzergâhta özel park yerleri ve kioskların kurulumu tamamlandı. Alsancak Limanı ile İnciraltı arasındaki bölgeyi kapsayan ilk etabın açılışını Kocaoğlu yaptı ve ilk kullanıcısı da kendisi oldu. İnciraltı Kent Ormanı’ndaki açılışta sisteme üye olarak, daha önceden dolum yaptırdığı abone kartını kiosktan okutup bisiklet kiralama sistemini tanıttı.

Başkan Kocaoğlu, yaptığı açıklamada, “İnciraltı’ndan bisikletine binen arkadaşımız, Kuş Cenneti’ne kadar kesintisiz gidebilecek. Burada birkaç noktada sıkıntımız var. Turan Üst Geçidi'nde yolun yanına bisiklet güzergâhı ilave ediyoruz. Meles’i geçmek için çalışmalarımız var. Bunları da gerçekleştirdiğimizde yolumuz tamamlanacak. İnciraltı–Mavşiehir arasında 40 kilometrelik mesafede 29 istasyonumuz olacak. Bunun bugün 14 tanesini devreye alıyoruz. Önümüzdeki günlerde istasyon sayısını 29’a tamamlayacağız. 311 bisiklet sayımızı, ihtiyaç olursa arttıracağız. İsteyen vatandaşlarımız, İnciraltı’ndan bisikletini alıp Göztepe Vapur İskelesi’ne gidebilecek ve bisikleti orada bırakıp yoluna devam edecek.” dedi.

Konuşmasında AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım'ı da eleştiren Kocaoğlu, "Bürokratın, adayın yanında gezmemesi gerekir. Önce koltuğu törenle teslim ettiğin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Lütfü Elvan’a ayıptır. Biz biliyoruz ne yaptığınızı. Bir telaş içinde böyle şeyler yapılmaz. Böyle yapa yapa bu ülke bu hale geldi. Bürokrat ağırlığı, devlet ağırlığı ordusunda, polisinde, müsteşarında, savcısında olacak. Zaten yargı bağımsız sözüm ona. Memleket güçler ayrılığıyla yönetilecek. Bu yapılmazsa ve son dönemdeki olaylar yaşanırsa ülkemizin geleceği çok kötü noktaya varır." şeklinde konuştu. CİHAN

‘Bisiklet Kenti İzmir’ projesi İnciraltı’ndan başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×