Birleşik Arap Emirlikleri'nden Antalya'ya uçak seferleri başlıyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli havayolu şirketi Air Arabia’nın Antalya’ya direkt uçuşlar başlatacağını söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nden Antalya'ya uçak seferleri başlıyor
10 Şubat 2014 Pazartesi 16:43

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli havayolu şirketi Air Arabia’nın Antalya’ya direkt uçuşlar başlatacağını söyledi.

Yazılı açıklama yapan Engin, BAKA’nın çalışmalarının Körfez ülkelerinde Antalya’ya yönelik farkındalığı artırdığını belirterek “Tüm çalışmalarımız sonucu Air Arabia, Ramazan Bayramı’nın ikinci günü 29 Temmuz’da Sharjah-Antalya direkt karşılıklı uçak seferlerini başlatıyor. Haftada 3 gün olacak seferler Antalya turizmi için çifte bayram sevinci olacak.” dedi.

Antalya, Burdur ve Isparta’nın kalkınma ajansı BAKA’nın faaliyete geçtiği 2010 yılından bu yana Körfez ülkelerine yönelik önemli çalışmalara imza attığını belirten Engin, BAE’nin havayolu firması Air Arabia’nın Körfez’den Antalya’ya direkt tarifeli uçak seferlerini başlamasının bölge turizmi için büyük katkı sağlayacağını belirtti.

BAKA’nın Antalya, Isparta ve Burdur’da 2011’de Körfez Ülkeleri İşadamları Zirvesi’ni 59 Arap işadamının katılımıyla gerçekleştirdiğini hatırlatan Engin, “Yine 2011’de Suudi Arabistan’ın önde gelen 20’ye yakın seyahat acentesi ve tur operatörünü Antalya’ya davet ederek Fam Trip düzenledik. 2012’de ise Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Lübnanlı seyahat acenteleri ve tur operatörlerini bölgemizde ağırladık. BAKA olarak yapmış olduğumuz tüm bu çalışmalar zengin Körfez ülkelerinde Antalya ve Batı Akdeniz’e yönelik bir farkındalık oluşmasını sağladı.” diye konuştu.

Engin, BAKA’nın Körfez turizm pazarına yönelik çalışmalarında Arap turizmcilerin Batı Akdeniz’in turistik kapasitesine, doğal güzelliklerine ve Arap turistlere hitap eden özel villa konaklaması gibi imkânlarına hayran kaldığını belirtti.

Antalya’ya Körfez ülkelerinden direkt tarifeli uçak seferi olmamasının sıkıntı oluşturduğunu ifade eden Engin süreçle ilgili şunları söyledi: “BAKA olarak Antalya’ya uçma potansiyeli olan önemli havayolu firmaları ile temasa geçtik. Air Arabia ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında 14 Haziran 2013’te BAKA Antalya Yatırım Destek Ofisi’nde Antalya’dan Körfez pazarına ilgi duyan Antalyalı turizmciler ve Air Arabia yetkililerinin katıldığı toplantı düzenledik ve uçak seferlerinin başlatılması için yapılabilecekler ele alındı. Toplantı sonrasında da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile çeşitli görüşme ve temaslarımız oldu.”

SEFERLER ÖNCESİ BAE'DE REKLAM KAMPANYASI BAŞLATILDI
Ramazan Bayramı’nın ikinci günü 29 Temmuz’da Sharjah–Antalya karşılıklı direkt uçak seferlerine başlayacak Air Arabia, mayıs ayında da BAE, Kuveyt, Katar ve Umman’daki hedef kitleye yönelik radyo-TV ile gazeteleri kapsayan büyük reklam kampanyası hazırladı. Büyük bütçeyle gerçekleştirilecek reklam kampanyasında Antalya tanıtımı ön planda yer alacak ve kullanılacak görsel materyallerde Antalya’nın güzellikleri ile Türkiye ve BAKA logosu da yer alacak.
Air Arabia’nın tarifeli direkt Antalya uçuşları Dubai’ye 25 km uzaklıktaki Sharjah Havalimanı’ndan karşılıklı gerçekleştirilecek ve uçuşlar ilk etapta 160 kişilik uçaklarla haftada 3 gün yapılacak. Uçuşlar, Air Arabia’nın Körfez’deki geniş uçuş ağı sayesinde bağlantılı uçuşlarla çevre ülkelerden de yolcuları Antalya’ya getirecek.
Batı Akdeniz ile Arap tur operatörlerinin katılacağı karşılıklı taleplerin toplanıp anlaşmaların yapılması beklenen Road Show programı; 22-28 Şubat tarihleri arasında BAE’nde Sarjah, Dubai ve Abu Dabi, Kuveyt ve Katar Doha’da gerçekleştirilecek. BAKA ve Air Arabia’nın ortak Antalya tanıtımı yapacağı toplantılara; her şehirde yaklaşık 100’er Arap tur operatörünün katılması bekleniyor. BAKA ile Turizm Tanıtma Genel Müdürlü yetkililerinin de eşlik edeceği Road Show programına, Batı Akdeniz’den 15 tur operatörü ve seyahat acentası temsilci katılacak.
CİHAN

Birleşik Arap Emirlikleri'nden Antalya'ya uçak seferleri başlıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×