Birinciler, astranot ve mekatronik mühendisi olmak istiyor

Sabah Dershanesi öğrencilerinden Alper Yusuf Alemdar ve Ali Hakan Altınay, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) tüm soruları doğru yanıtlayarak zirveye çıktı.

Birinciler, astranot ve mekatronik mühendisi olmak istiyor
21 Ocak 2014 Salı 16:38

Sabah Dershanesi öğrencilerinden Alper Yusuf Alemdar ve Ali Hakan Altınay, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) tüm soruları doğru yanıtlayarak zirveye çıktı. Alper Yusuf astronot, Ali Hakan ise mekatronik mühendisi olmak istiyor. Türkiye şampiyonu iki öğrenci de dershanede burslu olarak eğitim alıyor. Öğrenciler, başarılarını ise aile ve öğretmenlerinin özverisine borçlu olduklarını söylüyor.

Yaklaşık 1 milyon 300 bin öğrencinin girdiği TEOG sınavında Konya’da eğitim veren Sabah Dershaneleri’nin iki öğrencisi tüm soruları doğru yanıtlayarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye şampiyonları, başarılarının temelinde ailelerinin desteği ve öğretmenlerinin özverisi olduğunu söylüyor. Dershanede yalnızca test ve soru tekniklerini değil, aynı zamanda kültürel, sosyal ve manevi anlamda da aktiviteler yaptıklarını ve bunun başarılarında büyük katkısı olduğunu anlatıyor.

"RESİM VE MÜZİK DERSLERİ ZOR"

Mehmet Beğen İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Alper Yusuf Alemdar, 4 yıldır Sabah Dershanesi’ne burslu olarak gittiğini söylüyor. Dershaneye başlamasıyla okul derslerindeki başarısının da arttığını söyleyen Alper Yusuf, astronot olmak istiyor. Alemdar, okulda resim ve müzik derslerinde zorlandığını anlatıyor. Dershanede yalnızca sınava yönelik çalışmalar yapmadıklarına değinen Alemdar, halı saha maçlarına gittiklerini, bazen de öğretmenleriyle sosyal etkinlikler de düzenlediklerini dile getiriyor.

Baba Yaşar Alemdar, oğlunun yalnızca ders kitaplarını değil, roman, tarih ve dini kitapları da bol bol okuduğunu anlatıyor. Yaz tatillerinde bile oğlunun elinden kitabı bırakmadığını anlatan baba Alemdar, rahmetli dedesinin kendisine "Açlığından ölsen de bu çocuğu okutacaksın" diyerek vasiyet ettiğini anlatıyor. Baba Alemdar, oğlunu dershaneye gönderirken de çok hassas davrandığını aktarıyor. Ne zaman Sabah Dershanesi önünden geçse öğrencilerin terbiye ve ahlaklarına imrendiğini söyleyen Alemdar, "Her gün önünden geçtiğim Sabah Dershanesi’nin öğrenci ve öğretmenleri hep dikkatimi çekerdi. Çok ahlaklı, saygı ve terbiyeli öğrencilerin yetiştiğine sürekli şahit olurdum. Ben de oğlumu bu yüzden Sabah Dershanesi’ne gönderdim." dedi.

Anne Seyhan Alemdar da oğlunun başarısıyla gurur duyduğunu ifade ediyor. Yusuf Alper’in vatana, millete ve tüm insanlara faydalı olabilecek iyi bir insan olmasını arzuluyor.

Sabah Dershanesi Ahmet Sağır Şube Müdürü Mustafa Çoban, elde edilen başarının eğitim sistemi içerisindeki eksikliklerin dershaneler tarafından tamamlandığının göstergesi olduğunu dile getirdi. Öğrencilerin başarısında ailenin katkısının dahn fazla olduğunu vurguladı. Çoban, dershanelerde milli ve manevi değerlere bağlı olarak öğrenci yetiştirme adına bir format oluşturulduğunu vurgulayarak bunun da başarıya katkı sağladığını aktardı.

MEKATRONİK MÜHENDİSİ OLMAK İSTİYOR

Özel Merve Selçuklu Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu öğrencisi olan Ali Hakan Altınay da Sabah Dershanesi’nde burslu olarak eğitim almış. Liseyi de yine Konya’daki Özel Merve Büyükkoyuncu Fen Lisesi’nde okumak isteyen Altınay, mekatronik mühendisi olmak istiyor.

Düzenli ve programlı ders çalıştığını anlatan Altınay, ailesi, okulu ve dershanesinin başarısında büyük payı olduğunu aktarıyor. Şampiyon öğrenci Altınay, öğrenimini 7. sınıfa kadar Seydişehir’deki Özel Seyfettin Dokumacı İlköğretim Okulu’nda okuduğuna da değiniyor.

Dershanede yalnızca sınava çalışmadıklarını aktaran Altınay, öğretmenleriyle yeri geldiğinde halı saha maçlarına gittiklerini, kandil günleri ve sınav öncelerinde birlikte dua ettiklerini söylüyor.
Kendisi de öğretmen olan baba Hüseyin Altınay, iyi bir insan olmanın kariyerden daha önemli olduğuna vurgu yaparak çocuğuna da bu konuda sık sık tavsiyede bulunduğunu aktarıyor. Baba Altınay, oğlunun aşırı ders çalışmadığını, kimi zaman hafta sonları birlikte bilgisayar oyunları bile oynadıklarını anlatıyor. Dershane öğretmenlerinin gösterdiği çalışma programını iyi bir şekilde uygulamasıyla başarıya ulaştığını ifade ediyor. Altınay’ın dershanedeki rehber öğretmeni Fatih Yavuz da başarı için aşırı çalışmaktan ziyade, planlı ve düzenli çalışmanın önemine değinerek "Okul ve dershanede verilen ödevleri, soru çözümlerini biriktirmeden konuyla birlikte götürmek gerekiyor. Ali Hakan da bu sebepleri yerine getirdi ve Allah ona başarıyı nasip etti." dedi.
CİHAN

Birinciler, astranot ve mekatronik mühendisi olmak istiyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×