Birecik’te Kutlu Doğum programına yoğun ilgi

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Birecik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organize ettiği Kutlu Doğum programı Enver-Nebibe Karaata Kültür Merkezi'nde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Birecik’te Kutlu Doğum programına yoğun ilgi
18 Nisan 2014 Cuma 12:48

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Birecik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organize ettiği Kutlu Doğum programı Enver-Nebibe Karaata Kültür Merkezi'nde yoğun bir katılımla gerçekleşti. İlahilerin, şiirlerin ve tiyatro gösterilerinin yapıldığı program büyük beğeni topladı.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Özçelik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sadık Şahin, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Program, Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Mehmet Savaş’ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Lise Müdürü Ali Işık yaptığı açılış konuşmasında “14 asırdır kitapların sayfalarının aşındırıldığı, kalemlerin yazmakta aciz kaldığı Efendiler Efendisi Hz. Muhammed (SAV)'i tahlil etmek, konuşmak, dile getirmek bizim gibi insanların işi değildir. Ama bugün bu vazife bizlerin omuzlarında." şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Özçelik ise programı organize eden İmam Hatip Lisesi yönetici ve öğretmenlerine çok teşekkür etti. Öğrencilerin okuduğu ilahiler, hadisler ve tiyatro gösterileri programa renk kattı. Program, öğrencilere verilen hediyeler ile son buldu. CİHAN

Birecik’te Kutlu Doğum programına yoğun ilgi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×