Bir PKK'lının öldürüldüğü iddası Başkale'yi karıştırdı

Van'ın sınır ilçesi Başkale-İran sınırında bulunan Esenyamaç köyü Sualtı mezrasında sabaha karşı bir grup PKK'lı ile asker arasında çatışma çıktığı ve bu çatışmada bir PKK'lının öldüğü iddiası ilçeyi karıştırdı. Van-Hakkari...

Bir PKK'lının öldürüldüğü iddası Başkale'yi karıştırdı
03 Temmuz 2014 Perşembe 16:48

Van'ın sınır ilçesi Başkale-İran sınırında bulunan Esenyamaç köyü Sualtı mezrasında sabaha karşı bir grup PKK'lı ile asker arasında çatışma çıktığı ve bu çatışmada bir PKK'lının öldüğü iddiası ilçeyi karıştırdı. Van-Hakkari karayolunda toplanan bir grup PKK yandaşı ateş yakarak yolu trafiğe kapattı. Başkale Devlet Hastanesi yakınında Emniyete ait sivil plakalı minibüsten indirdiği polis memurunu tartaklayan göstericiler, aracı da ateşe verdi.

İran sınırında bulunan Başkale'nin Esenyamaç köyü Sualtı mezrasında sabaha karşı bir grup PKK'lı ile asker arasında çatışma çıktığı ve bu çatışmada öldüğü ileri sürülen bir PKK'lının cesedi, Başkale Devlet Hastanesi'ne getirildi. Bunun ardından bir grup PKK yandaşı, ilçe merkezinde eylem yapmaya başladı. Kepenklerin kapalı olduğu ilçede, göstericiler, Van-Hakkari karayolunda barikat kurararak ateş yaktı. Bunu üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Göstericeler, hastanenin yakınında bulunan emniyete ait bir minibüste bulunan sivil polis memurunu ise tartaklayarak araçtan çıkardı. Polis memuru güçlükle PKK yandaşlarının elinden kurtulup olay yerinden uzaklaşırken, minibüs ise göstericiler tarafından ateşe verildi.

İlçeyi savaş alanına çeviren göstericiler, mobese direklerini devirdi. Çevrede güvenlik önlemi alan polisler, PKK yandaşlarını gözyaşartıcı bomba ve tazyikli su kullanarak dağıtmaya çalışırken, göstericiler ise taş ve molotof kokteyli atarak karşılık veriyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×