'Bir kız istedik Allah üçüz verdi'

Erzurum’un Tekman ilçesi Mescitli köyünde ikamet eden 32 yaşındaki Mehmet ve Gülşah Yaşar (27) çifti kız çocuk sahibi olamadıklarını belirterek, “Biz bir kız istedik Allah üçüz verdi.

'Bir kız istedik Allah üçüz verdi'
19 Mart 2014 Çarşamba 16:58

Erzurum’un Tekman ilçesi Mescitli köyünde ikamet eden 32 yaşındaki Mehmet ve Gülşah Yaşar (27) çifti kız çocuk sahibi olamadıklarını belirterek, “Biz bir kız istedik Allah üçüz verdi. Sevinçliyiz tabi ki ama maddi durumumuz iyi olmadığı için sıkıntılar yaşıyoruz, destek bekliyoruz.” dedi.

Üçüzlerin adlarını Ravıza, Rümeysa ve Hatice koyduklarını dile getiren baba Mehmet Yaşar, maddi durumlarından ötürü 2 bebeği bir kundağa koymak zorunda kaldığını ifade etti. Baba Yaşar şöyle konuştu: “Normalde 2 tane erkek çocuğumuz vardı. Hep kız çocuğu istedik. Gebelik döneminde 3’üz olduğunu öğrendik. Şimdi 5 çocuğumuz oldu. Sürekli kontrole gelip gittiğimizden dolayı sıkıntıya düştü, maddi olarak da sıkıntı yaşıyoruz. Çocuklar yedi buçuk aylıkken erken doğdular. Geçici işte çalışıyorum. 2 ay sonra işim bitiyor. Bebeklerden dolayı bir yere de çalışmaya gidemiyorum. Sağlık durumları şimdi iyi, sürekli kontrole gelip gidiyoruz. Benim sürekli baş ağrım var, sinüzit ameliyatı oldum. Migrenim var. Çalışınca da zorluyor tabi. Gidiş gelişlerde sıkıntı yaşıyoruz. Taksi tutmak zorunda kalıyorum. Bunların karşılanması için yetkililer yardımcı olursa seviniriz. İş ve masrafların karşılanmasını istiyoruz. Bebeklerimiz de 35 günlük. Bir yardım eli uzatılırsa çok seviniriz, inşallah.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×