Bir hafta sonra o koltuğa oturdu

Seçimler sonrasında küçük oy farklarından dolayı defalarca oy sayımı yapılan Yalova’da CHP adayı Vefa Salman için Yalova Belediyesi başkanlık makamına geldi.

Bir hafta sonra o koltuğa oturdu
07 Nisan 2014 Pazartesi 15:18

Seçimler sonrasında küçük oy farklarından dolayı defalarca oy sayımı yapılan Yalova’da CHP adayı Vefa Salman için Yalova Belediyesi başkanlık makamına geldi. Salman’a coşkulu bir kalabalık eşlik etti.

CHP'den Yalova Belediye Başkanı seçilen ve mazbatasını alan Vefa Salman, belediye önünde kesilen kurbanlar ve edilen dualar eşliğinde belediyeye ayak bastı. Salman, tören kıtası ile karşılandı. Salman'ın ilk talimatı ise belediye borçlarının tespit edilmesi oldu. Bunun için Yalova Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'na (SMMMO) bir yazı yazılmasını isteyen Salman, "Bugüne kadar hiçbir yerde bir belediyeyi devralmak bu kadar zor olmamıştı. Bundan sonra da olacağını zannetmiyorum. Allah beni ve tüm arkadaşlarımı utandırmasın. Bugün burada ilk talimatımı da vermek istiyorum. Benim Belediye Meclis üyeliği yaptığım 2004/2009 yılları arasında çalışma yaptığımız belediyenin borç konusu var. Bu konu çok konuşuldu, çok tartışıldı. Spekülasyona çok açık bir konu. 2009 döneminde de bu çok kullanıldı Yalova'da. Bu talimatımı da bu konu üzerinde vermek istiyorum. Yalova'daki Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'na bir yazı yazdıracağım. Yalova Belediyesi'nin borcunu ve alacağını onların çıkartmasını istiyorum. Zira bu tekrar kamuoyunda ya da siyaseten spekülasyon malzemesi olarak kullanılmasın. Bunu basına da ben açıklamayacağım. Yalova SMMMO buradan çıkacak sonucu da kendisi açıklayacak." diye konuştu. CİHAN

Bir hafta sonra o koltuğa oturdu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×