Bir dolarla kelepçeden kurtuldu VIDEO

Darbe girişimi gecesi baskın düzenlenen düğünde bulunan komutanlardan biri askere gösterdiği 1 dolar sayesinde kelepçelenmekten kurtuldu

29 Temmuz 2016 Cuma 10:14

Darbe girişiminden sonra gözaltına alınan asker ve sivillerin üzerinden çıkan bir dolarların ne işe yaradığının en somut delillerinden biri ortaya çıktı. Düğündeki generalleri plastik kelepçeyle kelepçeleyen askerler, kendilerine 1 doları gösteren komutanlardan birini serbest bırakıyor. 1 doların böylece ne işe yaradığı sorusuna şu ana kadar verilen en somut cevap bulunmuş oldu. 

İstanbul'da Moda Deniz Kulübü'nün darbeci askerler tarafından basıldığı gün güvenlik kameralarına ilginç bir görüntü yansıdı. Tuğgeneral Cemal Akyıldız askerlere cebinden çıkardığı 1 doları gösterdi ve serbest kaldı. Darbe girişimi gecesi Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Abidin Ünal ve havacı paşalar İstanbul Moda Deniz Kulübü’nde düğündeydi. Düğünü darbeci FETÖ’cü askerler basmış, paşaları ters kelepçe takarak yere yatırmıştı.

Odatv’nin haberine göre; Tuğgeneral Cemal Akyıldız askerlere cebinden çıkardığı 1 doları gösterdi ve serbest kaldı. Cemal Akyıldız ertesi gün (16 Temmuz) tutuklandı. Dün ise YAŞ kararlarıyla TSK'dan atıldı.

BİR DOLARIN SIRRI

1 dolarlar fETÖ’cülerin arasında kimlik gibi kullanılıyor. Örgütün elebaşı Fethullah Gülen’in bizzat verdiği 1 dolarlar 3 seriden oluşuyor: ‘f’, ‘C’, ‘J’. ‘f’ örgüt içindeki en yüksek kademeyi gösteriyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
kamu yönetimi - 2 yıl önce
Hakaret içeren yorum onaylanmadı.