Bir ailenin katledildiği apartmanın sakinlerine psikolojik tedavi uygulanıyor

Kayseri’de cinnet geçiren bir babanın eşi ve 4 çocuğunu öldürmesinden sonra apartman sakinlerinin de huzuru kaçtı.

Bir ailenin katledildiği apartmanın sakinlerine psikolojik tedavi uygulanıyor
06 Mart 2014 Perşembe 16:58

Kayseri’de cinnet geçiren bir babanın eşi ve 4 çocuğunu öldürmesinden sonra apartman sakinlerinin de huzuru kaçtı. Aile ve Sosyal Politikalar Kayseri İl Müdürlüğü, ailelere destek amaçlı ziyarette bulunarak psikoloji tedavi seansları düzenliyor. İl müdürlüğü, apartmanda olaya şahit olanlar başta olmak üzere 60 aile ile irtibat kurarak görüşüyor. Bu arada, baba ve oğulun 11. kattan düşüşüne şahit olan apartman sakinleri de olayın şokunu halen yaşıyor. Şahitler o gün yaşananları Cihan Haber Ajansı'na anlattı


Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Mimsin Şirintepe Mahallesi'ndeki 80. Yıl Cumhuriyet Apartmanı’nda bir babanın cinnet geçirmesi sonucu eşi ve 4 çocuğunu öldürmesi, ardından da intihar etmesi olayının yankıları devam ediyor. Olayı gören apartman sakinleri hala olayın şokunu yaşıyor.
Özellikle babanın çocuğunu 11’inci kattan atmasını görenler gece uyku uyuyamıyor.

Binanın 11’inci katında oturan E.K., katın merdiven dairesindeki balkonda gelen sesler üzerine dışarı çıktığını belirterek o gün yaşananları şöyle anlattı: "Sonra balkonda yetişkin birisinin bir çocukla konuştuğunu duydum. Çocuk, annesine götürmesini söylüyordu. Sofra altı bezini çırpmak bahanesiyle balkona çıkmak istedim. Kapıyı açmak istedim. Çocuk yerde yatıyordu. Ayağı kapının arkasında olduğu için açamadım. Bu arada babasıyla yüz yüze geldim. Sofra altı bezi çırpmak istediğimi söyledim ama “biraz sonra” diyerek geri çevirdi. Ben şüphelendim ve çocuk babasına yalvarmaya başladı. Annesine götürmesini istiyordu. Baba sürekli, oğlunun kulağına fısıldayarak bir şey anlatıyordu. Sonra çocuk “Baba annemi öldürdün mü?” diye sormaya başladı. Ben de müdahale etmek istedim. Çocuğunu bırakmasını istedim. Ama bırakmadı. Çocuk, “Beni aşağı mı atacaksın baba” demeye başlayınca, adama yalvarmaya başladım. Çocuğu bırakmasını istedim. Yapmamasını söyledim. Ama dinlemiyordu. Kapı açtırmıyordu. Sonra kendi dairemin kapısına geçtim ve buradan yalvarmaya başladım. Çocuğuna zarar vermemesi için sürekli yalvardım. Tekrar balkon kapısına geldiğimde ise çocuğu aşağı atmıştı. Sonrasında kendisi atladı. Engel olamadığım için dizlerimi dövmeye başladım. Saçları yoldum. Ama geç olmuştu. İnanamıyorduk” dedi. E.K., olay sonrası psikolojilerinin bozulduğunu ve gece uyuyamadığını anlattı. Baş ağrısı çektiğini ve kapıya çıktığında olayı hatırladığını ifade etti.

Çocuğun aşağı düştüğünü gören apartman sakinlerinden N.G. adlı kadın, E.K.’nın sürekli adama çocuğu bırakması için yalvardığını belirterek, çocuğu attıktan sonra şahsın gülümseyerek kendisini de aşağı attığını belirtti. N.G, olayın halen gözünün önünde gitmediğini ifade ederek, babanın öncesinde diğer çocuklarını ve eşini öldürdüğünü öğrendiklerinde bir şok daha yaşadıklarını belirtti. Gece uyku uyuyamadıklarını anlatarak, eşiyle aldıkları karar üzerine binadan taşınmayı düşündüklerini ifade etti.

Aynı apartmanda ikamet eden N.D. ise, olay öncesinde komşuların çocuğu bırakması için babaya yalvardığını ama dinlemediğini dile getirdi. 10 dakikalık süreçte babanın komşularını dinlemeyerek önce çocuğunu sonra kendisini aşağı attığını aktardı.

-60 AİLEYE PSİKOLOİK DESTEK VERİLİYOR

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şerafettin Akyüz, yaşanan olay sonrasında aynı apartmanda oturan 65 aileden 60’ına ulaşıldığını belirtti. Ailelere psikolojik olarak destek verilmesi adına çalışma yapıldığını ifade ederek, “Olayın meydana geldiği günden itibaren kurumdaki sosyolog, psikologlar ve çocuk gelişimcileriyle birlikte sitede ikamet eden ailelerle irtibata geçtik. Onlar psikolojik sıkıntı yaşıyorlar. Rehabilete etmek içinde çalışıyoruz. 60 aileye diyalog halinde ve görüşmeler yapıyoruz. İnsanlarımız normal yaşama dönene kadar da bu görüşmelerimiz sürecek ve onlara destek vereceğiz” dedi.

CİHAN

Bir ailenin katledildiği apartmanın sakinlerine psikolojik tedavi uygulanıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×