Bingöl'deki STK'lar insanları kamplara bölen üsluptan vazgeçilmesini istedi

Bingöl Girişimci İşadamları Derneği (BİNGİAD), Bahar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Yıldırım Eğitim Vakfı, ortak basın açıklaması yaptı.

Bingöl'deki STK'lar insanları kamplara bölen üsluptan vazgeçilmesini istedi
20 Ocak 2014 Pazartesi 16:33

Bingöl Girişimci İşadamları Derneği (BİNGİAD), Bahar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Yıldırım Eğitim Vakfı, ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamayı, BİNGİAD Başkanı Medeni Arifoğlu okudu. Açıklamada, Hizmet Hareketi'nin yıpratılmaya çalışıldığı belirtildi.

Başkan Medeni Arifoğlu, ''Mayası sevgi, kardeşlik, diğergamlık, hasbilik olan bu insanlar hiçbir dönemde bu kadar hor görülmemiş, preslenmemiş, hayat hakları ellerinden alınmaya çalışılmamış en kötüsü de hain muamelesiyle bu kadar karşı karşıya bırakılmamıştır. Geldiğimiz noktada atılan çamurların ilk dönemlerdeki iftira ve karalama kampanyalarından hiçbir farkının olmadığını göstermektedir. Hatta daha ileri gidilerek paralel devlet, çete, virüs, inde yaşayanlar, gizli örgüt en kötüsü de meczup muamelesi yapılarak milyonlarca alnı secdeli insan birer ' Haşhaşi ' gibi göstermeye çalışılmış hiçbir hukuki ve insani temele dayandırılmadan yaftalanmıştır.'' dedi.

Hizmet Hareketi'ne gönül vermiş bazı iş adamlarının, psikolojik harp yöntemleri ve tehditlerle baskı altına alınmaya çalışıldığını ifade eden Arifoğlu, ''Bürokratlar, memurlar, kamuda çalışan insanlar, Hizmet Hareketi'ne nispet edilerek fişleniyor, onca başarılarına rağmen hiçbir hukuki dayanak gösterilmeden yerlerinden alınıp pasif görevlere veriliyor.'' şeklinde konuştu.

Büyükelçilere, yurt dışında açılan Türk okulları ve öğretmenlerini örgüt üyesi olarak gösterme görevi verildiğini ifade eden Arifoğlu, ''Bütün bu yaşananlar vicdanlarda asırlarca kapanmayacak yaralar açmaktadır.'' ifadesini kullandı.

"İnsanları kamplara bölen üsluptan vazgeçilmelidir." diyen Arifoğlu, ''Bu gerginliğe bir an önce son verilmeli, uzlaşmacı bir tavır sergilenerek ortam yumuşatılmalıdır.'' şeklinde konuştu. CİHAN

Bingöl'deki STK'lar insanları kamplara bölen üsluptan vazgeçilmesini istedi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×