'Bilirkişi raporunda sorumluluğu bulunanlar cezalandırılsın'

Davutpaşa patlamasında hayatını kaybedenlerin yakınları, davada karar açıklanmadan önce adliye önünde basın açıklaması yaptı. Patlamada kardeşini kaybeden Hakkı Güleç, bilirkişi raporunda sorumluluğu bulanan herkesin cezalandırılmasını...

'Bilirkişi raporunda sorumluluğu bulunanlar cezalandırılsın'
14 Temmuz 2014 Pazartesi 15:08

Davutpaşa patlamasında hayatını kaybedenlerin yakınları, davada karar açıklanmadan önce adliye önünde basın açıklaması yaptı. Patlamada kardeşini kaybeden Hakkı Güleç, bilirkişi raporunda sorumluluğu bulanan herkesin cezalandırılmasını istedi.

Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Davutpaşa patlamasıyla ilgili davada sona gelindi. Duruşmada bugün karar açıklanması bekleniyor. Karar öncesi adliye önünde basın açıklaması yapan mağdur yakınları sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Patlamada kardeşini kaybeden Hakkı Güleç şu ifadeleri kullandı: "Zeytinburnu Belediye Başkanı'nın bu davadan beraatini kesinlikle kabul etmiyoruz. Belediye Başkanı bütün zabıta memurlarından sorumlu olduğu için özellikle belediye başkanının yargılanmasını istiyoruz. Aynı şekilde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı, bilirkişi raporunda sorumluluğu bulunan bütün eksiksiz bir şekilde yargılanmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz. Burdan çıkan karar biz aileleri tatmin etmezse Türkiye'deki iç hukuk yollarına sonuna kadar başvuracağız. Bundan sonuç almadığımız takdirde AİHM'e gidiyoruz. Keşke hakim ve savcılar da bizler kadar üzüntü duysalar."

Basın açıklaması sırasında CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve avukatlar da hazır bulundu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×