Bilet Parası İçin Çiziyor

Tatil için geldiği İstanbul'da dönüş uçağını kaçıran ve parası olmadığı için yeni bir bilet alamayan Moğolistan uyruklu Tuvdenbaater Batgerel Atatürk Havalimanı'nda resim çizip satarak bilet parasını çıkarmaya çalışıyor.

Bilet Parası İçin Çiziyor
09 Ocak 2014 Perşembe 09:56

Geçtiğimiz Kasım ayında sonunda tatil için İstanbul'a gelen Moğolistan uyruklu Tuvdenbaater Batgerel bir hafta sonra ülkesine dönmek için Atatürk Havalimanı'na geldi. Ancak havalimanına geç gelen Batgerel dönüş uçağını kaçırdı. Parası olmadığı için yeni bir bilet alamayan Batgerel Atatürk Havalimanı'nda yaşamak zorunda kaldı. Yaklaşık bir aydan beri Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan Batgerel şimdilerde çizdiği portre resimleri satarak para kazanmaya çalışıyor. Atatürk Havalimanı'nda yolcuların isteği üzerine resimlerini çizen Batgerel'in tek isteği ise ülkesine dönüş biletini almak.

SADECE BİLET PARASI İÇİN 


Batiğeler, "Moğolistan'daki arkadaşlarımdan yardım isteyecektim ama telefon numaraları silindiği için onlara ulaşamadım. 1,5 aydan beri Atatürk Havalimanı'ndayım. Yeniden bilet alıp ülkeme dönmek için resim çiziyorum. Resim çizmeyi çok seviyorum. Zor bir durumdayım ama çizdiğim resimleri satarak bilet parasını kazanmak zorundayım" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×